Kuşadası’nda 23 mahallede 23 Nisan coşkuyla kutlandı

AYDIN 24 SAAT 23 Nisan 2020 16:01
Videoyu Aç Kuşadası’nda 23 mahallede 23 Nisan coşkuyla kutlandı
A
a

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 31 ilde uygulanan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen Kuşadası’nda büyük bir coşku ile kutlanıyor.

Sokağa çıkma kısıtlaması sebebi ile geleneksel etkinliklerin yapılamaması 23 Nisan coşkusunu engelleyemedi. Kuşadası sokakları sabah yapılan resmi törenler sonrası yine sessizliğe bürünürken vatandaşlar evlerinde, balkonlarında ve site içlerinde çeşitli aktivitelerle 23 Nisan’ı kutluyor.

KUŞADASI BELEDİYE BANDOSU KUŞADASI'NI COŞTURDU

Sokağa çıkma yasağı uygulanan günlerde Kuşadası mahallelerini gezerek canlı performans sergileyen Kuşadası Belediye Bandosu, 23 Nisan’da da çocuklar için müzik ziyafeti verdi. Sabah yapılan resmi tören sonrasında İkiçeşmelik Mahallesi’nden başlayan bando performansı vatandaşların büyük beğenisini kazandı. Bandonun çaldığı marş ve şarkılara eşlik eden vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile 23 Nisan coşkusunu evlerinde yaşadı. Canlı bando müzik performansı 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Kuşadası’nın 23 Mahallesi’nde iki gün boyunca devam edecek.

“BUGÜN EVLERİMİZDE, YAKINDA  GÜZEL GÜNLERDE SOKAKLARDA KUTLAYACAĞIZ”

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel sokağa çıkma kısıtlaması sebebi ile kutlamaların mecburen evlerde yapılması gerektiğini belirterek, “ 23 Nisan, gözlerindeki ışıkla yarınlarımızın teminatı ve umudumuz olan çocuklarımızın bayramıdır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümünü kutlamanın mutluluğu ve gururuyla, başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Milli Mücadele kahramanlarımızı minnet ve şükran duygularıyla anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum. Tüm çocuklarımıza söz veriyorum, bu günleri geride bıraktığımızda, Kuşadası sahilinde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı büyük bir coşkuyla kutlayacağız” dedi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat