Kuşadası’nda çalışmalar sürüyor

AYDIN 24 SAAT 10 Aralık 2019 16:48
Videoyu Aç Kuşadası’nda çalışmalar sürüyor
A
a

Kuşadası’nda Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen altyapı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Başkan Çerçioğlu’nun talimatıyla Türkmen Mahallesi’nde başlayan çalışmalarda önemli bir mesafe katedildi.

Kuşadası’nın tam merkezinde bulunan eski Türkmen olarak bilinen bölgede Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Kuşadası Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar devam ediyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi bölgenin tüm altyapısını yenilerken, çalışmaların tamamlandığı bölgelerde de Kuşadası Belediyesi tarafından üst yapı çalışması yapılıyor.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden 6100 metre altyapı

Eski Türkmen olarak bilinen bölgede devam eden çalışmalarda Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 6100 metre hat çalışması yapılıyor.

5000 metre içme suyu hattını yenileyen ekipler aynı zamanda 1050 metre uzunluğunda da yağmur suyu hattı çalışması yapacak. Çalışmaların sürdüğü bölgede 500 parselin de abone bağlantısının yapılacağını bilgisine ulaşıldı. ASKİ ekiplerinin yapacağı çalışmalar sonrasında yıllardır mahalle sakinlerini bezdiren yağmur suyu birikintileri tarihe karışacak.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat