Kuşadası’nda kurallara uymayan inşaatlara geçit yok

AYDIN 24 SAAT 26 Mayıs 2021 21:52
Videoyu Aç Kuşadası’nda kurallara uymayan inşaatlara geçit yok
A
a

Kuşadası Belediyesi, kent genelinde yapımı süren inşaat alanlarında iş güvenliği, ruhsat ve çevre temizliği denetimi gerçekleştirmeye devam ediyor.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile Yapı Kontrol Müdürlüğü yetkilileri tarafından gerçekleştirilen kontrollerde gürültü ve çevre kirliliğine yol açan, işgaliye kurallarına uymayan firma ve meskenlere göz açtırılmıyor.

Kuşadası Belediyesi, yaklaşan turizm sezonu öncesi kent genelindeki inşaat alanlarına yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Bu kapsamda Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile Yapı Kontrol Müdürlüğü yetkililerince Ocak-Mayıs aylarını kapsayan 5 aylık dönemde yaklaşık 400 denetim yapıldı. Kontrollerde, firmaların iş güvenliği, ruhsat ve çevre temizliği kurallarına uyup uymadıklarına bakıldı. Ayrıca işgaliye kurallarına aykırı şekilde yapı malzemelerini kaldırımlara bırakarak yayaların gidiş gelişlerini önleyen ve trafiği tehlikeye sokan inşaat şirketlerine uyarılar yapıldı. Ekipler, gürültü ve çevre kirliliğine yol açmak suretiyle vatandaşların huzurunu bozan firma ve mesken sahiplerine 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu ile Zabıta İdari Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca bugüne kadar toplam 117 bin TL para cezası kesti.
“Kesinlikle taviz vermiyoruz”
Vatandaşların huzurunu sağlamak için ellerinden gelen tüm çabayı sarf ettiklerini belirten Kuşadası Belediyesi Zabıta Müdürü Nuri Can, "Kuşadası, Türkiye’nin en önemli turizm kentlerinin başında geliyor. Yasalara aykırı hareket eden firma ve kişilere karşı kesinlikle taviz vermiyoruz” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat