Kuşadası’nda TİM covid-19’a göz açtırmıyor

AYDIN 24 SAAT 6 Nisan 2020 17:14
Videoyu Aç Kuşadası’nda TİM covid-19’a göz açtırmıyor
A
a

Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Koronavirüs (Covid-19) salgın hastalığına karşı başlattığı çalışmalara aralıksız devam ediyor. Müdürlüğün gerçekleştirdiği çalışmaları vatandaşlar memnuniyetle karşılıyor.

Küresel bir tehdit haline gelen koronavirüs’e karşı önlem alma çalışmalarına hız kesmeden devam eden Kuşadası Belediyesi, bu kapsamda ilçede vatandaşların sıklıkla ziyaret ettiği noktaları dezenfekte ederek cadde ve sokakları 80 derece sabunlu suyla yıkayarak temizliyor.30 kişiden oluşan ilaçlama ekibiyle 22 kişilik detaylı temizlik ekibi ilçede halk sağlığını korumak adına gece gündüz,  hafta sonu, hafta içi demeden çalışıyor.

773 NOKTA DEZENFEKTE EDİLDİ

Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından koronavirüs salgınının yayılmasını engellemeye yönelik gerçekleştirilen dezenfektasyon çalışmaları devam ediyor. 12 Mart-5 Nisan tarihleri arasında ilçede bulunan vatandaşların sıklıkla uğradığı kamu binaları, sağlık merkezleri, ibadethaneler, huzur evi-bakım merkezleri, eczaneler, marketler, paket servis yapan restoranlar, banka ile ATM’leri, sivil toplum kuruluşu ve siyasi partilerin temsilcilikleri her gün düzenli olarak dezenfekte edildi. Ekipler ayrıca ilçede bulunan 3 otogar ile otobüs, taksi ve dolmuş duraklarını da sıklıkla ilaçlayarak durakların camları ve oturma yerlerini dezenfekte etti. Müdürlük yetkilileri bugüne kadar 773 noktada ilaçlama çalışması yaptıklarını belirterek işlemin salgın bitene kadar devam edeceğini kaydetti.

SOKAKLAR 80 DERECE SABUNLU SUYLA YIKANIYOR

Koronavirüs’ün Türkiye’ye girdiği 11 Mart tarihi itibariyle çalışmalarını hızlandıran Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ilaçlama ekibinin gerçekleştirdiği dezenfektasyon işleminin yanı sıra ilçenin farklı noktalarında detaylı temizlik çalışması da yürütüyor. Kuşadası’na bağlı 23 mahallenin muhtarıyla koordineli olarak yürütülen çalışmalar aralıksız olarak 203 noktada devam ediyor.  22 kişiden oluşan temizlik ekibi özel buharlı araçlarla birlikte kentte bulunan tüm cadde, sokak, okul bahçeleri, parklar, yeşil alanlar ve pazar yerlerini 80 derece köpüklü suyla yıkıyor.
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat