Kuşadası trafik sakinleştirme projesi çalışmaları planlama dahilinde devam ediyor

AYDIN 24 SAAT 20 Aralık 2020 13:40
Videoyu Aç Kuşadası trafik sakinleştirme projesi çalışmaları planlama dahilinde devam ediyor
A
a

Kuşadası kent merkezinde yaşanan trafik sıkışıklığı sorununu çözmek amacıyla geçtiğimiz Mart ayında yaşama geçirilen Trafik Sakinleştirme Projesi’nin planlı çalışmaları devam ediyor.  

Geçen hafta yapılan çalışmalar neticesinde Liman Yönünden gelen araçların Gençlik Caddesine bağlantısı sağlanarak İnönü Caddesinin trafik yükü azaltıldı.  Bu düzenlemeler ile liman yönünden gelen araçların tercih etmeleri durumunda Gençlik Caddesine kadar ulaşabilmeleri sağlanarak Hastane yönüne ve Çevreyoluna erişimleri sağlanmış oldu.

Başkan Ömer Günel yapılan çalışmalarla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “ Kuşadası Trafik Sakinleştirme Projesi Aydın Büyükşehir belediyemiz ile işbirliği içinde sürdürülen bir projedir.  Projemiz etaplar halinde devam etmektedir. Turizm sezonunda projenin ilk 3 aşaması devreye alınarak kentin trafik sirkülasyonuna adaptasyonu sağlanmıştır.   Kış sezonu ile sahil bandını da kapsayacak etabın çalışmalarına başladık. Bugüne tamamlanan çalışmaların neticesinde kent içi trafik yükü % 45 oranında azalmıştır. Bu oran “Trafik Sakinleştirme”  projesinden beklenenden daha fazla bir oranda trafik yükü azalması anlamına gelmektedir.  Projenin bütünü içinde düzenlemelerimiz devam edecektir. Modern bir turizm kenti yaratma hedefinde vatandaşlarımızın verdiği destek ile çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.” Dedi.

TRAFİK SAKİNLEŞTİRME PROESİ BAŞARI İLE ETAP ETAP DEVREYE GİRİYOR

Proje kapsamında yürütülen çalışmalarda; Candan Tarhan Bulvarı üzerinde devlet hastanesi yönünden gelen araçların, Gençlik Caddesi, Vali Özgödek Meydanı (Meteoroloji Kavşağı) ve Şevki Hasırcı Meydanı arasındaki düzenlemeler ile Adliye, Mezarlık ve Çevreyoluna  erişimleri sağlanacaktır. Bu sirkülasyon ile Adnan Menderes ve İnönü Caddesi trafik yükleri de azaltılmış olacaktır. Ayrıca Atatürk Bulvarından gelen araçlar Kaya Şavkay Meydanında şerit seçimlerini yaparak sol şeritten devam etmeleri durumunda; çevreyolu ve mezarlık yönlerine erişimlerini hızlı bir şekilde sağlayabileceklerdir. Ayrıca Şevki Hasırcı Meydanı Kavşağına yayaların daha rahat geçişlerini sağlamak için “Trafik Sinyalizasyon” sistemi kurulacaktır. 

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Kuşadası Belediyesi iş birliğinde yaşama geçirilen Trafik Sakinleştirme Projesinde kentin farklı noktalarında planlanmış imalat ve düzenleme çalışmaları hızlı bir şekilde tamamlanarak hayata geçirilecektir.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat