Kuşadası zabıtası duygu istismarcılarına göz açtırmadı

AYDIN 24 SAAT 11 Ağustos 2021 20:30
Videoyu Aç Kuşadası zabıtası duygu istismarcılarına göz açtırmadı
A
a

Vatandaşların duygularını istismar eden dilencilere ve usulsüz şekilde seyyar satıcılık yapanlara göz açtırmayan Kuşadası Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 9 günlük Kurban Bayramı tatili boyunca kestikleri cezalar ile el koydukları ürünleri açıkladı.

Tatil boyunca 62 dilenci ile 18 seyyar satıcıya 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’na göre 16 bin 320 Türk Lirası para cezası kesildiği belirtildi.
Kuşadası Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, 16-25 Temmuz arasını kapsayan 9 günlük Kurban Bayramı tatili boyunca kent genelinde dilencilik ve yasa dışı seyyar satıcılık yapan kişilere yönelik yürütülen operasyonlarla ilgili bir açıklama yaptı. Kent nüfusunun 1 milyonu aştığı 9 günlük tatil sürecinde el koydukları yasa dışı satışı yapılmak istenen ürünler Erkan Yücel Sahnesi’nde sergilendi. Ekiplerin bu kapsamda 62 dilenci ile 18 seyyar parfümcüye 5326 sayılı kabahatler kanuna göre işlem yaptığı belirtildi. Ayrıca tatil sürecinde 158 sahte parfüm ile 1000’in üzerinde kâğıt mendile el konuydu. Dilencilik faaliyetlerinde kullanılan 25 baskül ve 32 müzik aletine de el konularak Zabıta Müdürlüğü deposuna getirildi.

“OPERASYONLAR SÜRECEK”
Kuşadası Belediyesi Zabıta Müdürü Nuri Can, “Yaz aylarında artan nüfusa paralel olarak dilencilik ve yasadışı seyyar satıcılık faaliyetleri de artış gösteriyor. İzmir, İstanbul gibi büyükşehirlerden kentimize dilencilik veya seyyar satıcılık yapmak için gelen kişiler oluyor. Nüfusun 1 milyonu aştığı Kurban Bayramı tatili boyunca ekiplerimiz, vatandaşların duygularını istismar eden bu kişilere göz açtırmadı. Yakalanan her dilenciye ve usulsüz seyyar satıcılık yapan kişiye cezai işlem uygulandı. Kuşadası’nda bu tür vakaları en aza indirmek için operasyonlarımız sürecek” dedi.
 
 
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat