KUYUCAK, 5 EYLÜL KURTULUŞ GÜNÜ’NÜ KUTLADI

AYDIN 24 SAAT 5 Eylül 2019 19:30
Videoyu Aç KUYUCAK, 5 EYLÜL KURTULUŞ GÜNÜ’NÜ KUTLADI
A
a

Kuyucak İlçesinin Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 97. Yıldönümü dolayısıyla Kuyucak’ta Kutlama  Programı düzenlendi.


Kuyucak İlçesi Kurtuluş Mezarlığı’nda Şehit Bahri Uçuş’un kabir ziyaretiyle başlayan program, Tüm Şehitler’in ruhuna Mevlid-i Şerif okunmasının ardından Cumhuriyet Meydanı’nda devam etti.

Kuyucak Kaymakamı Yılmaz Kurt, Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, AK Parti İlçe Başkanı Ali Güçlü, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Tırkaz, daire amirleri, muhtarlar ve halkın yoğun katılım sağladığı tören Kuyucak Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulması ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kaymakam Yılmaz KURT  ve  Belediye Başkanı Metin ERTÜRK,halkın  Kurtuluş Günü’nü kutladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Başkan ERTÜRK’ün yapmasıyla birlikte şiirler okunup, halkoyunları gösterileri sunuldu.

MEHTERAN EŞLİĞİNDE KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ

Protokol ve halkın katılımı ile Mehter takımı eşliğinde İnönü Caddesi’nde kortej yürüyüşü yapıldı. Yürüyüş sonrası Cumhuriyet Meydanı’nda Şehitlerin ruhu adına lokma hayrı yapılarak gösterilere devam edildi.

“HER BİR KARIŞI ŞEHİT KANLARIYLA SULANMIŞ BU TOPRAKLAR, BİZİM EN AZİZ VE EN DEĞERLİ VARLIĞIMIZDIR.”

Kuyucak Belediye Başkanı Metin ERTÜRK, “ Milletimizi esaretten kurtaran, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı Kurtuluş mücadelemizde dönüm noktalardan biri olan,  Kuyucak ilçemizin Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 97. Yıldönümünü Kutlamanın Gururunu Yaşıyoruz. 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da bozguna uğrayan düşman, arkasına bakmadan kaçarken, 5 Eylül'de Kuyucak’tan kovulmuştur. Ancak giderken de Kuyucakımızı yerle bir edip yakıp yıkmış  ve  acı dolu günlerin yaşanmasına sebep olmuştur. Her bir karışı şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklar, bizim en aziz ve en değerli varlığımızdır. Hiç kimse zerre kadar kuşku ve endişe duymamalıdır ki, Atalarımızın 97 yıl önce gösterdikleri büyük cesaret ve fedakarlığı, bizler de bugün göstermekte bir dakika bile tereddüt etmeyiz.” Dedi.

“SEVDAMIZIN ADI KUYUCAK’TIR. SEVDAMIZIN ADI TÜRKİYE’DİR”

 “Yolumuz Türkiye’mizin yoluna baş koyanların yoludur. Yolumuz asırlarca bu topraklarda atlarını sulayan, yurdumuzu yaşatmak için kahramanca can verenlerin yoludur. Sevdamızın adı Kuyucak’tır. Sevdamızın adı Türkiye’dir” diyen Başkan ERTÜRK, “Huduttan hududa koşarak can verme sırrına erenlerle, tarihin dilinden düşmeyecek bir destan yazan  Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere Tüm Şehitlerimizi  rahmetle Gazilerimizi minnetle anıyor,  hainlerle mücadele eden kahraman vatan evlatlarımıza silahlı kuvvetlerimize, polisimize yüce Allah’tan güç kuvvet diliyor, Tüm hemşerilerimin bu mutlu gününü büyük bir gururla kutluyorum.” Şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat