MAHALLE HALKI JES’LERE KARŞI 7’DEN 70’E DİRENİŞTE

AYDIN 24 SAAT 22 Ocak 2020 15:10
Videoyu Aç MAHALLE HALKI JES’LERE KARŞI 7’DEN 70’E DİRENİŞTE
A
a

✔ Umurlu Kuyucular Mahallesi'nde JES’lere karşı eylem başlatıldı. Eski Umurlu Belediye Başkanı, AKP Aydın Milletvekili Rıza Posacı'yı da halka destek olmamakla suçlayan eylemciler, "Sende mi Rıza?" diyerek tepkisini gösterdi.

Efeler’e bağlı Umurlu Kuyucular Mahallesi'nde bir jeotermal firmasının kuyu açma çalışmalarına engel olmak isteyen vatandaşlar, direnişe geçti. Çok sayıda çevrecinin katıldığı eylemde, eski Umurlu Belediye Başkanı olan AKP Aydın Milletvekili Rıza Posacı'ya da tepki yağdı. 

Efeler’e bağlı Umurlu Kuyucular Mahallesi'nde bir JES firması kuyu açmak için çalışmalara başladı. Jeotermal istemeyen köy halkı, firmanın kuyu çalışmasına "zehirlenmek istemiyoruz" diyerek engel olmak için direnişe geçti. Eyleme, Kuyucular’a sınır olan Beyköy başta olmak üzere çevre mahallelerden de çok sayıda vatandaş katıldı. 

"Bu daha başlangıç mücadeleye devam", "Yılmayacağız direneceğiz" şeklinde birçok slogan atılan alanda en sert tepkiyi kadınlar gösterdi.  Firmanın dereye kaçak arık su borusu da çektiği tespit edildi. 

7'den 70'e, çocuğundan gencine, kadınından erkeğine JES’lere karşı direnen mahalle sakinlerine destek veren isimler arasında CHP Nazili İlçe Başkanı Serkan Sevim de vardı.

Mahalle sakinleri ve eylemciler şirketin araç gereçlerini alandan çekinceye kadar devam edeceklerini ve geri adım atmayacaklarını dile getirirken, "Bu jeotermal ile bizi zehirleyip yavaş yavaş öldüreceklerine atam bombası atsınlar direkt bizi öldürsünler" diyerek duruma isyan etti.

POSACI’YA TEPKİ YAĞDI: SEN DE Mİ RIZA?

Umurların bir tepkisi de eski Umurlu Belediye Başkanı olan AKP Aydın Milletvekili Rıza Posacı'ya oldu.  Posacı’nın JES’ler konusunda partisi ile birlikte savunmaya geçtiğini ve jeotermale engel olmak için halkını desteklemediğini ileri süren mahalle sakinleri "Sende mi Rıza?" diyerek Posacı’nın kendi halkına ihanet ettiğini öne sürdü.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat