Malatya’Da 472 Mahalle Yolu Ulaşıma Kapandı

TÜRKİYE 27 Ocak 2017 12:41
Videoyu Aç Malatya’Da 472 Mahalle Yolu Ulaşıma Kapandı
A
a

Malatya’Da Dünden İtibaren Etkili Olan Kar Yağışı Nedeniyle Kırsalda 472 Mahallenin Yolu Ulaşıma Kapandı.

Malatya’da dünden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle kırsalda 472 mahallenin yolu ulaşıma kapandı. Meteoroloji’den yapılan açıklamada ise bölge için buzlanma uyarısı yapıldı.
Kentte etkili olan kar yağışı sonrası özellikle ilçelerde mahallelerin büyük bölümü ulaşıma kapandı. Malatya Büyükşehir Belediyesi Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) tarafından yapılan yazılı açıklamada kar yağışı sonrası 472 mahallenin yolunun ulaşıma kapandığı belirtildi. Açıklamada Akçadağ’da 64, Pütürge’de 57, Hekimhan’da 48, Darende’de 42, Arapgir’de 41, Arguvan’da 41, Battalgazi’de 39, Yeşilyurt’ta 35, Yazıhan’da 27, Doğanşehir’de 25, Kuluncak’ta 21, Kale’de 19 ve Doğanyol’da 13 mahalle yolunun yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandığı belirtildi.
Kar yağışı ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 31 ekip kapanan toplam 6 bin 60 kilometrelik mahalle yollarının açılması için çalışma başlattı.

Meteorolojiden uyarı
Öte yandan, Elazığ Uyarı ve Tahmin Merkezi’nden yapılan açıklamada da Malatya için buzlanma ve don uyarısında bulunuldu.
Malatya ve bölgesinde kar yağışının aralıklarla süreceği belirtilirken hava sıcaklığının merkezde eksi 2, ilçelerde ise eksi 5 dereceye kadar düşeceği ifade edildi. Yapılan açıklamada vatandaşların oluşabilecek don ve buzlanmalara karşı dikkatli olmaları uyarısında bulunuldu.

Buzlanma kazalara neden oldu
Kar yağışı ile birlikte özellikle buzlanan yollarda bir çok kaza yaşandı. Malatya-Sivas karayolunda da yeteri düzeyde tuzlama yapılmaması nedeniyle zaman zaman kazalar yaşandı. Hekimhan Karayolları Bakım Evinde bulunan 2 adet tuzlama aracının arızalanması nedeniyle Hekimhan ilçesi Hasançelebi yolunda yeteri düzeyde tuzlama yapılamadığı öğrenildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat