Malatya’Da Canlı Hayvan Pazarında Hareketlilik Sürüyor

TÜRKİYE 22 Eylül 2015 14:51
Videoyu Aç Malatya’Da Canlı Hayvan Pazarında Hareketlilik Sürüyor
A
a

Kurban Bayramı’Na 2 Gün Kalırken Malatya Canlı Hayvan Pazarı’Nda Da Hareketlilik Arttı. Pazarda Bu Yıl İlk Kez Satışa Çıkarılan 2 Deve İse İlgi Odağı Oldu.

Kurban Bayramı’na 2 gün kalırken Malatya Canlı Hayvan Pazarı’nda da hareketlilik arttı. Pazarda bu yıl ilk kez satışa çıkarılan 2 deve ise ilgi odağı oldu.
Kurban Bayramı’nda dini vecibelerini yerine getirmek için Canlı Hayvan Pazarı’na akın eden vatandaşlar, genelde küçükbaş hayvanları tercih ediyor. Terör sorunu ile özellikle Doğu illerindeki üreticilerinde kurbanlıklarını Malatya’ya getirmesi ile pazarda büyük bir hareketlilik yaşanırken, bu yıl ilk kez Malatya’da kurbanlık için devede satışa sunuldu.
Geçen yıl Şanlıurfa’dan aldığı 2 deveyi besleyen Ömer Kurt isimli üretici, Kurban Bayramı öncesi develerini pazara getirerek satışa çıkardı. Malatya’da pazarda ilk kez deve görenler ise şaşkınlıklarını gizleyemedi. Develerin sahibi Ömer Kurt, kurbanlık olarak sattıkları develerine 16 bin TL istediğini ifade ederek, şu ana kadar ciddi bir alıcının çıkmadığını söyledi. Malatya’da ilk kez deve satıldığını belirten Kurt, develerinin satılmaması durumunda ise beslemeye devam edeceğini söyledi.
Canlı Hayvan Pazarı’nın adeta maskotları olan develere ilgi büyük. Kurbanlık almaya gelenler develere büyük ilgi gösterirken, bir vatandaşın ise deveye çay içirmesi dikkat çekti.
Kurbanlık satıcıları satışların henüz istedikleri gibi olmadığını söylese de, pazarda adım atacak yer yok. Satışların Arefe günü aratacağını söyleyen üreticiler, fiyatlarda ise gözler görülür bir artışın yaşanmadığı görüşünde. Bazı kurbanlık satıcıları satışların olmadığını söylese de üreticiler Arefe ve bayramın 1.gününü bekliyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat