Mardin’De Yola Döşenmiş Halde 500 Kg El Yapımı Patlayıcı İmha Edildi

TÜRKİYE 31 Ocak 2017 08:39
Videoyu Aç Mardin’De Yola Döşenmiş Halde 500 Kg El Yapımı Patlayıcı İmha Edildi
A
a

Tsk, Mardin’İn Savur İlçesinde, Bölücü Terör Örgütü Mensupları Tarafından Kullanıldığı Değerlendirilen Boş Bir Evde Bin 400 Kg Amonyum Nitrat Ve El Yapımı Patlayıcı Malzemesi İle Yola Döşenmiş Halde 500 Kg El Yapımı Patlayıcının İmha Edildiğini Bildirdi.

TSK, Mardin’in Savur ilçesinde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen boş bir evde bin 400 kg amonyum nitrat ve el yapımı patlayıcı malzemesi ile yola döşenmiş halde 500 kg el yapımı patlayıcının imha edildiğini bildirdi.
TSK’dan yapılan açıklamada, 30 Ocak 2017 tarihinde, 7. Kolordu Komutanlığı Mardin Savur İlçe Jandarma birlikleri tarafından icra edilen Özel Birlik Operasyonu kapsamında, Mardin/Savur/Şenocak Mahallesinde yapılan arama tarama faaliyetleri esnasında bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen boş bir evde 1400 kg. Amonyum Nitrat ve el yapımı patlayıcı malzemesi ele geçirilmiş, yola döşenmiş halde 500 kg. el yapımı patlayıcı tespit edilmiştir. Söz konusu malzemeler ile yola döşenmiş el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat