Mersin’De Zabıtadan Bayram Denetimi

TÜRKİYE 15 Temmuz 2015 15:32
Videoyu Aç Mersin’De Zabıtadan Bayram Denetimi
A
a

Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri, Bayram Öncesi İş Yerlerinde Sıkı Denetim Başlatırken, Dilenciler Üzerinde Kontrollerini Arttırdı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, bayram öncesi dilencilik yapan ve yaptıranlara yönelik çalışma başlatarak, aynı zamanda çikolata, şeker, lokum ve cezerye gibi ürünlerin imalatını ve satışını yapan işyerlerini denetledi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta ve Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı zabıta ve gıda kontrol ekipleri, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde, özellikle şeker satışındaki artışı göz önünde bulundurarak, bu tür ürünlerin imalatını ve satışını yapan iş yerlerinde hijyen denetimi yaptı. Zabıta ekipleri ile Sağlık İşleri Dairesi’ne bağlı biyologlar ve sağlık memurları, vatandaşlar için satışa sunulmuş şekerleme, cezerye, lokum ve çikolata gibi ürünlere yönelik denetimlerde, imalathanelerin temizliğini ve ürünlerin son kullanma tarihlerini kontrol etti.
Vatandaşların güzel bir bayram geçirmesi için denetimlerini artıran Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, işyerlerinde yaptıkları hijyen denetiminin başarıyla geçtiğini ifade etti. Ekipler, hijyen denetiminin başarıyla geçtiği işyeri sahiplerini tebrik etti ve vatandaşları ürünleri alırken son kullanma tarihlerini mutlaka kontrol etmeleri konusunda uyardı.
Zabıta ekipleri aynı zamanda kentte halkın huzurunu bozan dilencilere de göz açtırmadı. Gerçekleşen operasyonlarda vatandaşların manevi duygularını istismar ederek dilencilik yapanlar ve geçimlerini bu yöntem ile idame ettirdikleri anlaşılan Suriye uyruklu bir aile de ekipler tarafından yakalanarak emniyete teslim edildi.
Mersin merkezde 36 kilit noktada yapılan görevlendirmeler ile kavşaklarda cam silen ve dilencilik yapan kişilerin sayısında göz ile görülen bir azalmanın olduğu belirtildi. Yapılan operasyon sonunda toplanan paraya, kamu giderlerinde kullanılmak üzere el konuldu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat