Mersin'den Metin Yavuz'a sert yanıt!

AYDIN 24 SAAT 10 Eylül 2019 14:17
Videoyu Aç Mersin'den Metin Yavuz'a sert yanıt!
A
a

Geçtiğimiz günler AKP Aydın Milletvekili Metin Yavuz’un suyla ilgili yaptığı açıklamalara CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin’den çok sert yanıt geldi. Yavuz’a iktidarın yaptığı zamları hatırlatan Mersin, ‘İnsan biraz ar eder, utanır’ dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, AKP Aydın Milletvekili Metin Yavuz’un açıklamalarına yanıt verdi. Yavuz’a Aydın Büyükşehir Belediyesi hakkında konuşurken iki kere düşünmesini tavsiye eden Mersin, ‘Senin hörgücün dolu olduğu için milletin halinden anlamazsın’ dedi.
Yazılı bir açıklama yapan Başkan Mersin; ‘’İnsan biraz ar eder, utanır. Fakir fukara, garip gurabayı ağzına alırken oturur düşünür, yüzü kızarır. Ama nerede o utanacak yüz, nerede ar edecek vicdan! Fakir fukarayı, garip gurabayı ağzına alırken acaba mensubu olduğu iktidar partisinin icraatlarını hiç düşünüyor mu?’’ dedi.
Elektriğe, doğalgaza, akaryakıta yaptığı zamlarla milletin belini bükenler Metin Yavuz ve mensubu olduğu iktidar partisi olduğunu ifade eden Mersin;’’Yediği ekmekten, giydiği çoraba, içtiği sigaradan, çiğnediği sakıza kadar zam üstüne zam koyup milletin belini bükenler bunlar değil mi? Ya ben farklı bir ülkede yaşıyorum ya da bunlar milletle resmen alay ediyorlar. Memlekette zam yapılmadık bir tek soluduğum hava kaldı. İmkân olsa ona da yakında zam yapacaklar. AKP’nin vekili Metin Yavuz suyu parayla satıyorlar demiş. Ya! Metin Yavuz o su yerin altından pompayla çekiliyor, pompa da elektrikle çalışıyor. Gelin elektriği bedava yapın suyu bedava verelim dedik tık yok. Gelin elektriği ucuza verin suyu ucuzlatalım dedik tık yok. Yahu arkadaş milletin yararına olacak böylesi bir konuda gıkı çıkmayan Metin Yavuz bir anda dile gelmiş suyu paralı veriyorlar diye veryansın ediyor’’ diyerek sert sözlerle eleştirdi.
Metin Yavuz’un alenen milletin aklıyla alay etme pahasına şov yaptığını söyleyen Mersin; ‘’Görüntü olsun diye çıkıp böyle saçmalıyor. Bunun tek açıklaması budur. Halktan değil ki, halkın halinden ne anlasın. Halkın ne çektiğini nereden bilsin. Halkın arasına karışmamış ki, halkın sorunlarını bilsin.
Bunları sana söylüyorum Metin Yavuz, ama hani bir laf vardır “tok açın halinden anlamaz” diye. Senin hörgücün dolu olduğundan halkın halinden anlamazsın. Çünkü dedim ya halktan değilsin. Başka bir dünyada yaşıyorsun. Halkın arasına in de gerçekleri gör. 
Metin Yavuz, Aydın Büyükşehir Belediyesine laf ederken iki kez düşün. Bizler sosyal belediyecilikte dünyaya örnek oluyoruz. Aydın’da size ve yaptıklarınıza rağmen kimse aç kalmaz, namerde muhtaç olmaz, üşümez. Bunu böyle bil. Dünyaya örnek bir sosyal belediyecilik atılımı yapan, her faaliyetini sosyal belediyecilik çerçevesinde gerçekleştiren, halkın yanında olan Aydın Büyükşehir Belediyesinin halk için yaptıkları seni ve senin gibilerin boyunu aşar, benden uyarması. Sen her şeyden önce doğalgaza elektriğe yaptığın zammın hesabını ver!’’ dedi.
 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat