Muhtar Sarıkurt: Büyükşehir Belediyemiz ihaleye girsin bizi kurtarsın

AYDIN 24 SAAT 9 Kasım 2021 15:13
Videoyu Aç Muhtar Sarıkurt: Büyükşehir Belediyemiz ihaleye girsin bizi kurtarsın
A
a

Aydın'ın doğal güzelliklerinden tarihi Doğanbey Köyü'ndeki "Karina Dalyanı Avlanma Sahası'nın" Kabuklu Yetiştiriciliği yapan sermaye gruplarına kiralanmak istenmesine kooperatif üyeleri ve buradan ekmek yiyen vatandaşların direnişi devam ediyor.

Doğanbey Muhtarı Serdar Sarıkurt, kendisinin de  çocukluğundan beri balıkçılığın içinde olduğunu buranın kendilerinde kalması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Sarıkurt, “Eğer burası bizden alınır ve duyduğumuz o şirketlere verilirse burayla ilgili projeleri var. Bu projeler buradaki balıkçılığı, hayatı bitirecek projeler. Doğanbey ve Tuzburgazı köylerine bu dalyanın katkısı çok fazla. Bizden çıkacaksa da burayı Büyükşehir Belediyesi’nin almasını istiyoruz. Bizim başaramadığımız yerde Büyükşehir Belediyesi alsın ve halkın yararına kullansın istiyoruz.  Özlem Başkanımız bunu yapacaktır. Bu kooperatif bize atalarımızdan, babalarımızdan kaldı. 2 köy buradan ekmek yiyoruz. Bizden bu kooperatifin, suyun, dalyanın alınmasını istemiyoruz. Biz köy halkı olarak ekmeğimizi sonuna kadar savunacağız. Bu kamuoyuna mesajımızdır” dedi.

"HALKIN BAŞKANI HALKIN YANINDA” 
Aydın Büyükşehir Belediyesi ile konu ile yakından ilgilendiğini yetkililerin gece gündüz halkın yanında olduğunu ileten vatandaşlar “Halkın başkanı halkın yanında olacaktır. Biz ona güveniyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nden halk olarak talep ediyoruz. Basında konuşuyoruz herkes duysun Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin Halk Eti, Halk Ekmeği varsa Halk Balığı da olsun. Ve bu balıkçılara da burada balık avlama imkanı sunsun. Çünkü Aydın'ın önemli deniz kapılarından birisi burası. Halkın başkanı halkın yanında yer alacaktır. Biz burası halka hizmet edebilecek bir kurumsal yapıya dönüşsün istiyoruz, derdimiz bu” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat