Müsiad İzmir Başkanı Bilal Saygılı, Başarının Sırrını Anlattı

TÜRKİYE 13 Mayıs 2019 13:01
Videoyu Aç Müsiad İzmir Başkanı Bilal Saygılı, Başarının Sırrını Anlattı
A
a

Müstakil Sanayici Ve İşadamları Derneği (Müsiad) İzmir Başkanı Bilal Saygılı, "Evdeki Huzur Önemli. Dürüstlük, Çalışkanlık Ve İnsana Saygı Bir Araya Geldiğinde Başarı Da Otomatik Olarak Geliyor" Dedi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Bilal Saygılı, "Evdeki huzur önemli. Dürüstlük, çalışkanlık ve insana saygı bir araya geldiğinde başarı da otomatik olarak geliyor" dedi.
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Bilal Saygılı, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Bilimsel Araştırmalar Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen 1. Ulusal Sakarya Mezunlar Grubu Fen ve Sosyal Bilimler Sempozyumu’nda tecrübelerini paylaştı.
Sempozyumda konuşan Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, “Sakarya Üniversitesi mezunlarının birçoğu alanlarında hizmet etmekle birlikte toplumsal olaylara karşı da daha hassas davranıyorlar. Sakarya Üniversitesi’nin bir ruhu var. Hedeflere ulaşıldı fakat daha da ileri gitmemiz gerekiyor” dedi.
Kürsüye çıkan Bilal Saygılı, iş hayatındaki başarının evdeki huzur ve mutluluktan başladığını belirtti. Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan ve üniversite yöneticilerine teşekkür eden Saygılı, “Yıllardır görmediğim dostlarımı da bir arada görmekten dolayı da çok mutlu olduğumu ifade etmek isterim” diye konuştu.
Başarının üç temel unsurunun; dürüstlük, çalışkanlık ve insana saygı olduğunu vurgulayan Saygılı, şunları söyledi:
"Bu üçü bir araya geldiğinde de başarı otomatik olarak geliyor; ayrıca yoruldum kelimesi yok. Hafta sonu dahi iş yerinizde ailenizden biri, birer birey olarak görüldüğünüz çalışanlarla beraberseniz zaten başarının bir parçası da budur. İş yerinde çalışan personeli çalışan değil bir aile bireyi, aile ferdi olarak görmek ana temel unsurdur. Artık sosyal ve siyasi problemlerden ziyade, kendinizi donanımlı yetiştirmeye gayret göstermeniz şart. En önemlisi kendinizi mutlu olacağınız alanlara yönlendirmelisiniz. Para için herhangi bir işe girilmez. Çaba gösterin ve çok yönlü olun."
Saygılı’nın, iş hayatındaki başarının üç temel sırrını öğrencilere anlattığı sempozyuma ayrıca; SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hatem Akbulut, Sakarya Mezunlar Grubu (SMG) Başkanı Seyfi Kurt ile çeşitli üniversitelerden akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat