Nazilli’de kışa hazırlık çalışmaları sürüyor

AYDIN 24 SAAT 9 Kasım 2020 15:56
Videoyu Aç Nazilli’de kışa hazırlık çalışmaları sürüyor
A
a

Nazilli Belediyesi ekipleri ilçe genelinde kışa hazırlık çalışmalarına devam ediyor. Son olarak ilçenin simgelerinden olan Gıdı Gıdı Treni yolunda budama, ot biçme ve temizlik çalışması gerçekleştirildi.

Kent merkezi ve kırsal mahallelerde çalışmalarını sürdüren Nazilli Belediyesi, Karaçay Mahallesi 34 Sokak üzerinde bulunan Gıdı Gıdı yolunda ağaç budama, ot biçme, temizlik ve genel düzenleme çalışması gerçekleştirdi.

Nazilli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında halk sağlığı ve çevre düzenlemesinin ön planda tutulduğunu ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; “Şehrimizin ihtiyaç duyulan her noktasında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Park, bahçe ve çocuk oyun alanlarının yanı sıra bulvar, cadde ve sokaklarımızda da faaliyetlerimiz sürüyor. Yaptığımız çalışmalarla kamuya açık alanların daha estetik bir görünüme kavuşmasını sağlayarak her anlamda örnek bir kent inşa etmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Gıdı Gıdı Treni’nin Nazilli’nin tarihinde önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen Başkan Özcan, “Vatandaşlarımızın yürüyüş amacıyla da kullandığı Karaçay Mahallesi 34 Sokak yapılan çalışmalarla daha güzel bir görünüme kavuşturulmuştur. Pandemi sürecinin bitmesinin ardından Gıdı Gıdı Trenimiz özel günlerde yeniden faaliyete geçecektir” sözlerini kaydetti.

Ağaç budama, ot biçme, genel düzenleme ve temizlik faaliyeti yapılan alanlara ise lavanta dikimi yapılarak güzel bir görünüme kavuşturuldu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat