Nazilli’de muhteşem konser

AYDIN 24 SAAT 29 Ekim 2021 13:07
Videoyu Aç Nazilli’de muhteşem konser
A
a

Cumhuriyet’in ilanının 98. yıl dönümü dolayısıyla Nazilli Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar Konseri verdi. 

Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda düzenlenen ve iki bölümden oluşan etkinlik, yaklaşık 3 saat sürdü. 

Şef Murat Sezar yönetimindeki 35 kişiden oluşan koro, Atatürk’ün sevdiği seçkin eserleri seslendirirken, şarkılara zaman zaman zeybek gösterileri de eşlik etti. 

Nazilli Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu’na çalışmalarından dolayı teşekkür eden Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ; “Öncelikle hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bugün çok önemli bir gün; Türk milletinin çağdaş idaresinin arifesi. Böylesine önemli bir günü Atamızın da çok sevdiği değerli eserlerle bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum. Sanat, bizlerin hayat damarlarından bir tanesi. Bu damarları canlı tuttuğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Sizler burada çok önemli bir sanatı icra ediyorsunuz. Çok keyifli bir konser oldu. İnşallah salgın dönemi en kısa zamanda sona erer. Eski günlerle olduğu gibi daha kalabalık ve daha coşkulu kutlama imkanımız olur. Bayramımız kutlu olsun” diye konuştu. 

Fikrimin İnce Gülü, Bülbülüm Altın Kafeste, Yanık Ömer gibi toplam 28 eserin seslendirildiği program, İzmir Marşı’nın coşkuyla söylenmesinin ardından Başkan Özcan’ın Şef Sezar’a çiçek takdimi ile sona erdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat