Nazilli’de Sanayi Bölgesi Yeşilleniyor

TÜRKİYE 20 Nisan 2015 09:50
Videoyu Aç Nazilli’de Sanayi Bölgesi Yeşilleniyor
A
a

Aydın’In Nazilli Organize Sanayi Bölgesindeki 200 Dönümlük Boş Araziye 9.300 Adat Ağaç Dikilecek. İlk Fidanı Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Bilgi, Orman İşletme Müdürü Yücel Sönmez Ve Okul Öğrencileri Dikerek Başlattılar.

Aydın’ın Nazilli Organize Sanayi Bölgesindeki 200 dönümlük boş araziye 9.300 adat ağaç dikilecek.
İlk fidanı Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Bilgi, Orman İşletme Müdürü Yücel Sönmez ve okul öğrencileri dikerek başlattılar.
İlçedeki Organize Sanayi Bölgesini yeşillendirmek için çok önemli bir adım attıklarını ifade eden Kaymakam Mehmet Okur, “Hem ilçemizde bulunan Organize Sanayi Bölgesinin yeşillendirilmesi, hem çevresinin güzelleştirilmesi, hem de öğrencilerimize ağaç sevgisini aşılamak maksadıyla bir etkinlik düzenledik. Yaklaşık 200 dönüm alanı ağaçlandıracağız. OSB’nin etrafını boş alanları ağaçlandıracağız. Yani yeşil alanları ağaçlandırıyoruz. Orman İşletme Müdürlüğü, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile beraber bu bölgeyi ağaçlandırıyoruz. Allah nasip ederse biz gittikten sonra bu bölgeler yeşil bir alana dönüşecek. Hem ekonomimize katkı olacak hem de çevre güzelleşecek. Biz Orman İşletme müdürlüğümüze çok teşekkür ediyoruz. Özellikle bu alanı bu bölgeyi amacına uygun olarak projelendirdi. Hem meyve hem de görüntü ve kirlilikle ilgili olarak ağaçlandırılacak. Nazilli’ye güzel ve kalıcı bir proje kazandırdığımızı düşünüyorum. Artık öğrencilerimizin burada dikili bir ağaçları oluyor. Buda sanırım çok güzel bir duygudur. Peygamber efendimiz, kıyamet dahi kopsa bir ağaç dikiniz buyuruyorlar” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat