Oda ve Borsalar İstişare Toplantısı’nda online görüştü

AYDIN 24 SAAT 2 Haziran 2020 14:50
Videoyu Aç Oda ve Borsalar İstişare Toplantısı’nda online görüştü
A
a

Aydın İl-İlçe Oda ve Borsaları Müşterek İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımyıla gerçekleştirilen toplantıya Aydın Ticaret Odası, Aydın Ticaret Borsası, Aydın Sanayi Odası, Nazilli Ticaret Odası, Nazilli Ticaret Borsası, Kuşadası Ticaret Odası, Söke Ticaret Odası, Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanları ve Meclis Başkanları ve Meclis Üyeleri katılım sağladı.
Toplantının başlangıcında Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken’in TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Aydın ilindeki Oda ve Borsalar için gerçekleştirilen toplantıya katılımından dolayı mutluluklarını ve teşekkürlerini dile getiren konuşmalarının ardından TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun girişimleri ile koronavirüs ile mücadele sürecinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nezdinde yapılan çalışmalara değinildi.

Salgınla mücadele sürecinde TOBB olarak tüm oda/borsalar ve Sektör Meclisleri ile devamlı istişare halinde olan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Oda ve Borsaların sıkıntılarının çözülmesi için bu süreçte devletin ilgili bakanlıkları nezdinde hemen hemen her gün iletişimde olduğunu dile getirdi. Bu bağlamda toplantıda çeşitli sektörlerdeki vergi ve SGK ödemelerinin ertelenmesi, istihdam maliyetlerini düşürmek üzere Kısa Çalışma Ödeneğinin kapsamının genişletilmesi, başta TOBB Nefes Kredisi olmak üzere firmalara yönelik çeşitli kredi paketlerinin hayata geçirildiği dile getirildi.

Aydın’daki Oda ve Borsaların temsilcileri videokonferans yoluyla müşterek olarak gerçekleştirilen toplantıda TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na bölge bazında koronavirüs salgını sürecinde karşılaştıkları sorunları ve üyelerinden gelen talepleri bizzat iletme imkanı buldu ve Aydın ilinin ekonomik ve sosyal olarak bu süreçten en az hasarla çıkıp, normalleşme sürecine adapte olurken dikkat edilmesi gerekenler istişare edildi. Aynı zamanda bundan sonraki süreçte neler yapılmasına dair Oda ve Borsaların görüş ve talepleri gündeme geldi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat