Ödemiş’Te Rekortmen Kan Bağışçıları Ödüllerini Aldı

TÜRKİYE 16 Haziran 2015 17:18
Videoyu Aç Ödemiş’Te Rekortmen Kan Bağışçıları Ödüllerini Aldı
A
a

İzmir'in Ödemiş İlçesinde, Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü Kapsamında Kızılay’A Gönüllü Kan Bağışında Bulunan Kişilere Çeşitli Ödüller Verildi.

İzmir’in Ödemiş ilçesinde, Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları günü kapsamında Kızılay’a gönüllü kan bağışında bulunan kişilere çeşitli ödüller verildi.
Ödemiş ilçesinde, 14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları günü nedeniyle bir program düzenlendi. Törende, Kızılay’a gönüllü olarak kan bağışında bulunan kişilere çeşitli ödüller verildi. Plaket, altın, gümüş ve bronz madalyalarla ödüllendirilen bağışçılar ise ödüllerini protokol üyelerinin elinden aldı. Törende, 60 kez bağış yapan ve Ege bölgesi birincisi olan 41 yaşındaki Selma Bükücü’ye ise özel belge takdim edildi. Ödemiş protokolü üyelerinden İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Altıntaş, İlçe Nüfus Müdürü Ali Osman Pala, Kızılay Ödemiş Şube Başkanı Rıfat Boyacıoğlu ve Kaan Güngelen de ödül almayı hak edenler arasında yerini aldı.
Programda konuşan Türk Kızılay’ı Ödemiş Şube Başkanı Rıfat Boyacıoğlu, kan bağışının önemine dikkat çekti. Boyacıoğlu, "Türk Kızılay’ı 147. yılını kutladığı bu yılda bir asrı geçmiş geçmişi ile her zaman mazlumun yanında olmuştur. Yoksula ve muhtaca yarım eli uzatmış hiç kimsenin kimsesizi olmuş yardım elini tarafsızca herkese uzatmıştır. Bu çalışmalar herhangi bir beden karşılığında hiçbir zaman olmamış gönüllük esas alınmıştır. Bu çerçevede Türk Kızılay’ına bağışladıkları kanları ile daha da güçlendiren tüm gönüllü bağışçılarımıza şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.
"25 YILDIR ARALIKSIZ KAN BAĞIŞINDA BULUNUYORUM"
Bağışta Ege Bölge birincisi olan Selma Bükücü ise, 25 yıldır düzenli olarak kan bağışında bulunduğunu ifade etti. Bükücü, "17 yaşındaki iken bir cilt rahatsızlığı geçirmiştir. Doktora gittiğimde vücudumun çok kan ürettiğini bu yüzden de cilt rahatsızlığı problemi çektiğimi öğrendim. O günün tavsiyesi ile Kızılay’a kan bağışı yapmak istedim. Ancak yaşın 18 yaş altı olduğu için bağış yapamadım. Daha sonra doktorumun devreye girmesi ile kan bağışlarına başladım. 1990 yılından bu yana 25 yıldır düzenli olarak kan bağışı yapıyorum. Bu sene de ege bölgesinde en çok kan bağışında bulunan olarak bölgede birinci seçildim. Kan bağışı farkı bir duygu siz kanınızı bağışladıktan belli bir süre sonra bir mesaj gelip kanınız hayat kurtardı denildiğinde erişilmez bir mutluluğa yakalıyorsunuz. Bundan sonrada sağlığım yerinde olduğu sürece kan bağışı yapmaya devam edeceğim. Herkesi de kan bağışında bulunmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.
Tören katılımcılara ve bağışçılara ikramlar ile son buldu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat