Öğrenciler Tüllüşah’ın hikayesi ile hem öğrenecek hem keşfedecek

AYDIN 24 SAAT 19 Ağustos 2020 19:14
Videoyu Aç Öğrenciler Tüllüşah’ın hikayesi ile hem öğrenecek hem keşfedecek
A
a

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) ve Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa hazırladığı ve TÜBİTAK 2019 yılı, 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destek Programı kapsamında sunulan "Zenginliğe Farklı Bir Bakış: Endemik Bitkilerimiz ve Tüllüşahın Hikayesi" başlıklı proje, 10. ve 11. sınıflarda eğitim gören, toplamda 24 kişilik öğrenci grubu ile 17 Ağustos 2020 tarihinde başladı.

 Aydın’ın nitelikli okullarından seçilen öğrenciler, eğitimlerinin ilk gününü Üniversitemiz Kampüsünde tamamladı. Aydın İli Stratejik Planlama ve Yenilik Merkezi (AİSYEM) Konferans Salonu’nda da sosyal mesafeye dikkat edilerek oturtulan öğrenciler, öncelikle teorik dersleri aldılar.  Fen Edebiyat Fakültesi (FEF) Biyoloji Bölümü Zooloji Müzesini gezen öğrenciler Botanik Bahçesi ve Herbaryum Uygulama ve Araştırma Merkezini de ziyaret ettiler.

Proje ekibi; Buharkent MYO’dan Dr. Öğretim Üyesi Mithat Evrim Demir (yürütücü), Prof. Dr. Mesut Kırmacı (Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, FEF Fakültesi, Biyoloji Bölümü), Doç. Dr. Cenk Durmuşkahya (İzmir Katip Çelebi Üniversitesi) ve Uzman Umut Işık (Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü), 6 rehber ve 1 sağlık personelinden oluşuyor.
Proje süresince öğrenciler, Üniversitemiz ve farklı üniversitelerin konularında uzman öğretim elemanlarından, Türkiye bitkileri, korunan alanlar, bitki biyolojisi, çevre koruma, türlerin korunması, biyolojik zenginliklerimiz ve önemi vb. konularda eğitim alacaklar.

Prof. Dr. Mesut Kırmacı, projenin temel hedefinin doğaya duyarlı bireylerin yetiştirilmesi olduğunu belirtti ve kamu kurum ve kuruluşlarının, belediyelerin ve sivil toplum kuruluşlarının paydaş olarak yer aldığı projenin, Aydın’ın tanıtımına da katkı sağlayacağını ifade etti.

Proje ile ilgili detaylı bilgiler www.tulusah.com adresinde bulunabilir.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat