Öğrencilere ’Zaman Yönetimi’ Semineri

TÜRKİYE 21 Nisan 2015 14:51
Videoyu Aç Öğrencilere ’Zaman Yönetimi’ Semineri
A
a

Başarı Koleji Rehber Öğretmeni Gizem Yıldırım Tarafından 4.Sınıf Öğrencilerine Yönelik ‘Verimli Ders Çalışma Ve Zaman Yönetimi’ Konulu Seminer Verildi.

Manavgat Başarı Koleji tarafından düzenlenen "Zaman Yönetimi" seminerinde öğrencilere başarılı olmak için öncelikle bir hedefe sahip olmayı ve bunu gerçekleştirmek için en önemli şeyin motivasyon olduğu, her gün ders çalışmaya zaman ayırmanın irade kontrolü sağladığı anlatıldı. Seminer sonunda öğrencilere ders çalışma programı dağıtıldı.
Konuyla ilgili bilgi veren Rehber Öğretmen Gizem Yıldırım “Evde uygun bir çalışma mekanı oluşturma, TV, bilgisayar, telefon gibi ekran başında geçirilen zamanın azaltılması, kontrol altına alınması önemlidir. Verimli ders çalışmada dersi dikkatli dinleme, derse hazırlıklı gelme ve konu tekrarının önemi gibi konu başlıkları seminerde özellikle vurgulandı” dedi.
Seminerin öğrencilerden konuyla ilgili geri bildirimler alma gibi bir kazanç sağlandığını belirten Yıldırım“ Öğrencilerin çoğu çalışmaya başlamada ya da devam ettirmede en büyük engelin o esnada ev halkının ilgi duydukları TV programını izliyor olmaları, ya da odanın dışından gelen merak uyandırıcı konuşma seslerini duymaları, küçük kardeşin rahatsız etmesi gibi durumları sıraladılar. Rehber Öğretmen olarak bizlerde kendilerinden; düzenli ders çalışma alışkanlığı edinmelerinde çalışmaya motive olmaları ve bilinçli çalışmanın püf noktalarını öğrenmeleri kadar, sınıf rehber öğretmeni ve ebeveynlerinden gerekli desteği istemelerini ve bu konuda ısrarcı olmalarını istedik” diye konuştu
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat