OKULLAR TATİL EDİLECEKMİ MERAK KONUSU...

TÜRKİYE 30 Aralık 2015 13:49
Videoyu Aç OKULLAR TATİL EDİLECEKMİ MERAK KONUSU...
A
a

OKULLAR TATİL EDİLECEKMİ MERAK KONUSU...

İstanbul'da etkili olan kar yağışı gözleri "okul tatili için" İstanbul Valiliği'ne çevirdi.

İstanbul’da sabah saatlerinde başlayan kar yağışının ilerleyen saatlerde etkisini artırması bekleniyor. Özellikle öğleden sonra kentin büyük bölümünde kar yağışının kuvvetlenerek cumartesi günü sabah saatlerine kadar aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor. Uzmanlar İstanbul’un yüksek kesimlerinde kar kalınlığının 30 santimi geçebileceğini belirtiliyor.

İSTANBUL’DA OKULLAR TATİL EDİLECEK Mi?

Gün içerisinde etkisini artırması beklenen kar yağışının ardından gözler İstanbul Valiliği’ne çevrildi. Yaklaşık 2 buçuk milyon öğrencinin bulunduğu kentte kar tatilinin ilan edilip edilmeyeceği henüz bilinmiyor. İstanbul Valiliği’nin önceki yıllarda olduğu gibi kar yağışının etkisine göre bugün ve yarın okulları tatil edebileceği belirtiliyor.

Öte yandan Samsun’un Ayvacık İlçesi’nin tamamı, Salıpazarı İlçesi’nde bazı köyler ile Canik İlçesi’nde taşımalı eğitim veren okullarda yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Salıpazarı İlçesi Tahnal ve Konakoren köyleri ile Canik İlçesi’nde taşımalı eğitim veren okullarda ve Ayvacık İlçesi’nin tamamında yoğun kar yağışı nedeniyle eğitimin bir gün tatil edildiği duyuruldu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat