Okullarda Düğün Tarihe Karıştı!

İLÇELER 4 Şubat 2020 22:20
Videoyu Aç Okullarda Düğün Tarihe Karıştı!
A
a

Vatandaşlar kara kara düşünmeye başladı...

 

Danıştay'ın aldığı karar gereği okul bahçelerinde düğün ve cemiyetler artık yapılmayacak. Bu kararın ardından kısıtlı imkanlarından dolayı cemiyetlerini okul bahçesinde yapacak vatandaşlar kara kara düşünmeye başladı.

Nazilli’de düğün salonlarının fiyatlarının yüksek olmasından yakınan vatandaşlar çareyi okul bahçelerinde ve sokaklarda düğün yapmakla buluyor. Danıştay'dan çıkan son karara vatandaşlar isyan ederken, düğün salonu sahiplerini ise okullarda bu kararla cemiyetlerin yasaklanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yasaktan mağdur olduğunu dile getiren dar gelirli vatandaşlar ise yetkililerden okulların, tekrar düğün ve cemiyetlere açılmasını talep etti.


“SÖZLEŞMESİ OLAN VATANDAŞLAR MAĞDUR OLMAYACAK”

Danıştay’dan çıkan karara hiç kimsenin karşı çıkamadığını dile getiren Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, Bakanlıkta okullardaki düğünler için çalışma yapıldığını belirtti. Müdürü Şimşek, “Ben müdür olmadan yaklaşık 1 ay önce Danıştay kararına göre tüm Türkiye’de okullarda düğün yapılması yasaklandı. Bu kararı ne Kaymakamlık nede biz bozabiliriz. Halkımızın mağduriyetinden dolayı okullarda düğünlerin tekrar yapılması için talebi var. Bize öyle bir çalışma ve karar gelirse gerekeni yaparız. Sadece karardan önce sözleşmesi yapılmış olan düğünler okullarda yapılacak. Danıştay kararı ne olursa bizler onu yerine getirmekle hükümlüyüz. Kesin olarak şu anki durum aksi bir karar alınmadıkça okullarda cemiyetler yapılmayacak” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat