Ören’De Ağaç Katliamı

TÜRKİYE 1 Mayıs 2019 16:31
Videoyu Aç Ören’De Ağaç Katliamı
A
a

Muğla Milas’A Bağlı Ören Mahallesi’Ndeki Bir Sitenin Bahçesinde Bulunan Çam Ağaçları, “Görüntüyü Bozuyor” Gerekçesiyle Katledildi. Ağaç Kesimini Tepkiyle Karşılayan Site Sakinleri, Site Yönetiminin 20 Yıl Önce Dikilen Çam Ağaçlarını Keyfi Bir Uygulamayla Kestirdiğini Öne Sürdü.

Muğla Milas’a bağlı Ören Mahallesi’ndeki bir sitenin bahçesinde bulunan çam ağaçları, “görüntüyü bozuyor” gerekçesiyle katledildi. Ağaç kesimini tepkiyle karşılayan site sakinleri, site yönetiminin 20 yıl önce dikilen çam ağaçlarını keyfi bir uygulamayla kestirdiğini öne sürdü.
Milas’ın doğal ve kültürel güzellikleriyle en nadide mahallelerinden biri olan Ören’de bulunan Ceramos Sitesi’nde, çok sayıda çam ağacı ansızın kesildi. 20 yıl önce site sakinleri tarafından, sitenin ortak kullanım alanlarına dikilen çam ağaçlarının kesilmesi, 70 konutlu sitede yaşayanlar başta olmak üzere Ören halkından da tepki gördü. Ağaç katlinin site yönetiminin keyfi bir uygulaması olduğunu öne süren site sakinleri, ağaçların ayrıca “görüntüyü bozuyor” gerekçesiyle kesildiğini iddia etti.
Siteye güzellik katan, oksijen kaynağı ağaçların kesilmesiyle ilgili yetkili mercilerin işlem başlatmasını talep eden vatandaşlar, ağaçları kesenleri kınadıklarını söylediler.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat