Ortaokul Öğrencileri Bakanlık Projesi Kapsamında ADÜ’ye Ziyaret Etti

AYDIN 24 SAAT 11 Mart 2020 20:55
Videoyu Aç Ortaokul Öğrencileri Bakanlık Projesi Kapsamında ADÜ’ye Ziyaret Etti
A
a

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “2023 Eğitim Vizyonu” çalışmaları kapsamında Okul Dışı Öğrenme Ortamları Projesi ile hayata geçen “Okulum Aydın Projesi” kapsamında, Çakırbeyli Ortaokulu öğrencileri 10 Mart 2020 tarihinde ADÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü koordinatörlüğünde kampüs alanını gezerek çeşitli incelemelerde bulundu.

Çakırbeyli Ortaokulu Müdür Yardımcısı Nalan Uğur ve okul öğretmenlerinin gözetiminde ADÜ'de ağırladığı öğrencileri, Tıp Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi ve Teknokent’te incelemelerde bulundu.

Spor Bilimleri Fakültesinde Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Reşat Kartal ve Öğretim Görevlisi Hüseyin Büyükçoban’ın bilgilendirdiği öğrenciler,e fakülte olanakları ve öğrencilere sağlanan imkanlar anlatıldı. Tıp Fakültesinde Arş. Gör. Dr. Begüm İncedemir Ündey’in bilgilendirdiği öğrencilere, Tıp Fakültesi laboratuvarları ve derslikler gezdirildi. Son olarak ADÜ Teknokent’te incelemelerde bulunan öğrencilere Uzman Yasin Danyal eşlik etti. Aydın Adnan Menderes Üniversitesinde gerçekleştirdikleri gezinin öğrenciler için çok verimli geçtiğini ifade eden Çakırbeyli Ortaokulu Müdür Yardımcısı Nalan Uğur; üniversiteye, gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.

Proje kapsamında 71 okul dışı öğrenim ortamı, okul dışı öğrenme projesi kapsamında ziyaret edilecek. Öğrencilerin şehrin tarihi, kültürel ve coğrafi bütün zenginliklerini yerinde inceleyemeleri; dersler için yaparak yaşayarak öğrenme metodu ve yerinde eğitim modeli ile bir farkındalık kazanmaları sağlanacak. Eğitimin niteliği ve kalitesinin arttırılması amacıyla başlatılan projeden, Aydınlı öğrenciler yararlanabilecek.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat