Otobüs şoförü aniden fenalaşan yolcusunu hastaneye götürdü

AYDIN 24 SAAT 12 Aralık 2017 13:22
Videoyu Aç Otobüs şoförü aniden fenalaşan yolcusunu hastaneye götürdü
A
a

Aydın’da özel halk otobüsü şoförü Sebahattin Akın (45), seferi sırasında aniden fenalaşıp bayılan yolcusunu hastaneye götürdü.

Olay Efeler İlçesi Ramazan Paşa Mahallesi’nde meydana geldi. Kuyulu Mahallesi-Kemer Mahallesi güzergâhındaki 7 numaralı ve 09 M 0607 plakalı Özel Halk Otobüsünün şoförü Sebahattin Akın, Ramazan Paşa Mahallesi Sarraflar durağında durup yolcu aldıktan sonra bir kadın araç içerisinde bayılıp yere yığıldı.

Aydın'da 5 çocuk babası Özel halk otobüsü şoförü Akın, dörtlüleri yakıp bütün kırmızı ışıkları geçerek bayılan kadın yolcuyu Aydın Devlet Hastanesinin aciline yetiştirdi. Minibüs içerisinde bulunan yolcularda, hasta olan vatandaşa yardım etti. 

‘BİZİM İÇİN İNSAN ÖNEMLİDİR’

İnsanlık görevini yaptığını söyleyen sürücü Akın, “Geçen gün Kuyulu-Kemer Mahallesi seferimi yapıyordum. Sarraflara geldim. Yolcuyu aldıktan sonra bir kadının bayıldığını ve arkadan gelen bağrışmalar üzerine hemen hemen apar topar, dörtlüleri, uzunları yakıp kornaya basarak en kısa sürede hastaneye gittim. Bizim için insan önemlidir, kim olursa olsun fark etmez. İnsanların sağlığı bizim için önemlidir. Sen ben o fark etmez yani. Kim olursa olsun bizim için eşittir. Önemli olan insan sağlığı. İnsan olmadı mı dünya da olmaz” dedi. 

Her toplantılarında Aydın Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Okan Yalçın’ın kendilerine araç içerisinde meydana gelebilecek her türlü olaya karşı duyarlı olmaları gerektiğini ifade eden Akın, Efeler’de bulunan 300 şehir içi toplu taşıma şoförlerinin her şeyden önce insan güvenliği ve sağlığına büyük önem verdiğini vurguladı.

Kaynak : MELEK FIRAT
1000
icon
Süleyman Karadağ 12 Aralık 2017 15:13

Başarılar Dilerim Geçmiş Olsun Allah yardımcı Olsun

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat