Pehlivan’dan Çankır’a ‘Siyaset Bezirganı’ eleştirisi

AYDIN 24 SAAT 8 Ekim 2019 23:50
Videoyu Aç Pehlivan’dan Çankır’a ‘Siyaset Bezirganı’ eleştirisi
A
a

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, CHP İl Başkanı Ali Çankır’ın CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin’e yönelik saldırıyla ilgili yaptığı açıklamaya sert tepki gösterdi. Çankır’ın Mersin’e yapılan saldırıyla ilgili kendilerini hedef göstermesini eleştiren Pehlivan, “Milliyetçi-Ülkücü Hareketi hukuk dışı hiçbir olayla ilişkilendiremezsiniz” diye konuştu.

CHP’li Polat Bora Mersin’e yapılan saldırı hakkında parti il binasında açıklamada bulunan CHP İl Başkanı Çankır’a MHP’den cevap gecikmedi. Sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklamada bulunan MHP İl Başkanı Pehlivan, açıklamasında sert ifadelere yer verdi.

“SENARYO YAZANLAR MELANETLERİNDE BOGULMAYA MAHKUMDUR”

Gelişmeleri esef ve endişe ile takip ettiğini belirten Pehlivan, “Türkiye bir yandan içi boş tartışmalarla meşgul edilirken, diğer yanda milli enerjisi ve gelecek hedefleri maalesef tahrip ve tahrif edilmektedir. Çıkar ittifakları, çürük ortaklıklar, çarpık ilişki ve irtibatlar ülkemizi hem zora sokmakta hem de siyasi yozlaşmayı tehlikeli boyutlara taşımaktadır. Türk Milleti ve Aydın’ın yürekli efeleri, gelişmeleri esef ve endişeyle takip etmektedir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne karşı tahammülsüzlükleri malum ve merbut olan karanlık niyet sahipleri arkadan dolaşarak, aynı zamanda planlı itibar ve irade suikastleriyle ülkemizin diriliş ve yükseliş ümitlerini köstekleme yarışına girmişlerdir. Bu süreçte malum siyasi parti tamamıyla kontrolden çıkmış, siyasi ahlaktan vahim şekilde savrulmuş, millete aidiyet bilincinden hızla uzaklaşmıştır. Malum siyasi partinin ve terörün aynı kulvar ve kumanda merkezine sabitlenmesi büyük bir sorun olarak karşımızdadır. Büyük Atatürk’ün kemikleri sızlamaktadır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin güçlü Türkiye’nin geleceğinin teminatı inancında ve kararlılığında olan Milliyetçi Hareket Partisi; hiçbir şart altında bu zillete ve ülkemize hezimet vaat eden teşebbüs ve girişimlere sessiz ve seyirci kalmayacaktır. Görevi, unvanı, siyasi pozisyonu, makamı ve konumu ne olursa olsun, hiç kimse suç işleme özgürlüğüne, suçluyu övme hakkına, ihanete hizmet ve refakat etme tercihine sahip olamayacaktır. Türkiye ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde hesap yapanlar çuvallamaya; oyun kuranlar, senaryo yazanlar melanetlerinde boğulmaya mahkûmdur” dedi.

 

“SİYASET BEZİRGANI”

CHP’li Çankır’ın yaşanan olayla varlığının fark edildiğini ifade eden Pehlivan, şunları söyledi: “Aydın için Aydınlı hemşehrilerim için tek kelam etmeyen ‘Siyaset Bezirganı’ malum il Başkanı için geçtiğimiz günlerde yaşanan olay basının karşısına çıkmasına vesile olmuş, kamuoyunda, Aydın ilinde bu İl Başkanının varlığının fark edilmesine neden olmuştur. Camiamızı hedef gösterip kalleşlikten bahsedenler sözümüz size; belediyelerde, emek üzerinden siyaset yapıp ekmeğinin peşinde olanları iftira atarak, işten çıkarmak kalleşliktir. Sırf kendi siyasi görüşünden olmadığı gerekçesi ile işçiyi işten atmak kalleşliktir. İşçilere, şuna selam verdin, bununla konuştun diyerek mobbing uygulamak kalleşliktir. Kendi yerel iktidarının gücünü kullanarak insanların gelecek, umut ve ekmekleriyle oynamak kalleşliktir. Bize bu bölgeden az oy çıktı diye hizmeti aksatılan hemşehrilerimize bu zalimliği yapmak kalleşliktir.”

“VAKTİMİZİ SİVRİSİNEK VIZILTILARINI DİNLEYEREK GEÇİRMİYORUZ”

“Türkiye Cumhuriyeti Hukuk devletidir” diyen Pehlivan, CHP İl Başkanı Çankır’ın hedef gösterme çabasının komediye dönüştüğünü ifade etti. Çankır’ın hedef saptırma gayretinde olduğunu dile getiren Pehlivan, “Adli takibi devam eden bir konuda malum Aydın İl Başkanının takındığı tavır; başta Cumhuriyetçi seçmenleri, demokrasi sevdalısı hemşehrilerimi hayal kırıklığına uğratmıştır.

Adaletin, Türk Milleti adına vereceği karar beklenmeli, olayın aydınlığa kavuşması sürecini aksatacak açıklamalardan kaçınılmalıdır. Hedef saptırma gayretleri boşunadır. Hedef gösterme çabaları komedi haline gelmiştir. Milliyetçi-Ülkücü Hareketin mensuplarına hiçbir leke süremezsiniz, süremeyeceksiniz. Hukuk dışı hiçbir olayla ilişkilendiremezsiniz. Biz özür dileyecek hiçbir işin içinde olmadık, olmayız. Güçlü Cumhur İttifakı ilkelerinde siyaset yapmaya devam edeceğiz. Vaktimizi sivrisinek vızıltılarını dinleyerek geçirmiyoruz. Hemşehrilerimizle çağdaş Aydın kenti için çalışıyoruz” diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat