Plaj Voleybolu Dünya Turu heyecanı başladı

AYDIN 24 SAAT 18 Mayıs 2018 12:57
Videoyu Aç Plaj Voleybolu Dünya Turu heyecanı başladı
A
a

Türkiye Voleybol Federasyonu Plaj Voleybolu Dünya Turu Aydın etabı, Kent Meydanı'nda kurulan plaj voleybolu kortunda başladı. İlk maçı, bayanlarda Türkiye – İsviçre ve Rusya –Hollanda takımları yaptı.

 
Dünya’nın en önemli Plaj Voleybolu organizasyonlarından biri olan FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nun 1 Yıldızlı ayaklarından biri olan Aydın Etabı, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu işbirliği ile, Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda ön elemeleri başladı. Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyona Türkiye'nin yanı sıra 27 ülkeden 56 takım, 112 sporcu katıldı. Türkiye’den erkeklerde 6 ve bayanlarda 5 takımın mücadele edeceği Aydın etabı, 20 Mayıs 2018 Pazar günü sona erecek.
 
Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanvekili Alper Sedat Aslandaş, “Bu turnuvaya 56 takım  112 sporcu katılıyor. Bunlar 27 ülkeden geliyor. Türkiye olarak biz de erkeklerde 6, bayanlarda 5 takımla FIVB Aydın turnuvasına katılıyoruz. Bu turnuva olimpiyata 2020 olimpiyatlarına gidiş sürecinde, önemli basamaklardan bir tanesi. Sporcular bu turnuvadan elde ettikleri puanlardaki sıralamaya göre olimpiyata gidip gitmeme hakkı elde edecekler. Bu nedenle katılım oldukça yüksek. Bu Türkiye Voleybol Federasyonu olarak Aydın Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği ve sponsorluğunda Aydın Kent Merkezinde gerçekleştirdiğimiz üçüncü organizasyon. İki yıl önce Pro Beach Tour yapmıştık. Aydınlılar tarafından çok beğenilip tutulunca bir sonraki sene ikincisini gerçekletirdik. Yine Aydınlılardan gelen talep üzerine bir üst organizasyon olarak dünya turuna ev sahipliği yapıyor. Aydın seyirci katılımıyla FIVB ve SEV’inde dikkatlerini çeken bir şehir. Geniş hoşgörüsüyle kardeşlik ve sportif duygularla çok yoğun bir şekilde turnuvaya sahip çıkıyorlar ve destekliyorlar. Bu nedenle biz de Voleybol Federasyonu olarak Aydın halkına müteşekkiriz” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat