Polat Bora Mersin’den Mustafa Savaş’a : Bak şu konuşana

SİYASET 10 Mart 2020 18:18
Videoyu Aç Polat Bora Mersin’den Mustafa Savaş’a : Bak şu konuşana
A
a

Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın katıldığı bir canlı yayında yaptığı açıklamalarına CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin tepki gösterdi. Mersin, “AKP’nin KİT’lerden sorumlu olup da , KİT’ler dahil hiçbir şeyle ilgilenmeyen milletvekili , kerameti kendinden menkul yerel TV kanalına çıkmış adeta bir körle bir sağır birbirini ağırlamış” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan CHP’li Mersin, “Bu memleket son on yılda şu ya da bu vesilelerle defalarca sandık gördü . Aydın’da gördüğümüz tüm sandık süreçlerinde değişmeyen 2 şey vardı kıymetli hemşehrilerim ; Bir ; Sandık sonucunda halkımızın bunlara vurduğu sağlı sollu tokatlar , İki ; Bunların her sandık sürecinde ,hastanenin projesi , otoyolun projesi , havalimanının projesi ha bugün ha yarın yapılıyor masalları . Bakın şu konuşana derler ya hani ; Televizyona çıkıp memleketin bütçesini kabul ettik demekten başka icraat yok söyleyebildiği .. Onu da icraat olarak söyleyebildiğine göre parlamentoda otomatik olarak el kaldırırken bir hayli yorulmuş herhalde muhterem … Beyefendi memleketin döviz rezervi dip yaptı sayenizde , insanlar pazara çıkamamaktan şikayet ediyor televizyonlara çıkıp ilk dönemimizde istedikleri gibi çok alışveriş yapamıyoruz diyen bir millet artık , ‘’ pazara çıkamıyorum , anamın atamın köyden yolladığı yağla tuzla ancak oluyorum ‘’ diyor ,duyulmuyor mu sizin oradan ? .. Duyulmuyor değil mi ? Çünkü siz de diğer arkadaşlarınız gibi kulakları olup duymayanlardansınız” dedi.

Volkswagen’in Türkiye’ye kuracağı fabrika için Başkan Çerçioğlu’nun yaptığı çağrıyı hatırlatan Mersin, “Toplantı yapılacakmış da .. Yine başlamışlar ‘’cek cak ‘’ demeye .. Çok toplantı istiyordun madem Volkswagen Türkiye’ye yatırım yapacağım dediğinde , bu yatırımı Aydın’ a çekmeye çalışan  , bu uğurda varını yoğunu ortaya koyan Büyükşehir Belediye Başkanımızın çağrısına kulak verseydin ! .. Şehre  binlerce kişilik yeni istihdam için çaba sarf ederken kafanı deve kuşu gibi kuma gömmeseydin. İlle de şimdi toplantı yapacaksan , açamadığınız havalimanı , yapamadığınız otoban için yap.. Bırak Büyükşehir’in işlerine köstek olmayı…Daha bu ay Söke Belediye Meclisi’nde ASKİ’nin yapacağı yatırıma hayır oyu kullanan AKP’li meclis üyelerine hesap sor.. Kendi Bakanlığınız yüzbinlerce hemşehrimize hizmet edecek ileri biyolojik arıtma tesisi yerini tahsis edin ASKİ’ ye derken DSİ uygundur derken , neden bu yatırımın yapılmasına mani olunuyor ona bak ! … Bu şehir için hizmetse derdiniz önce samimi ol samimi ! … Senin bütün problemin kendi iç dünyanda , üst üste seçim kaybettin kaldıramıyorsun…BŞB ’ye gidip rakibini tebrik bile edemedin sen ! Hazımsızlığın iç dünyanı ele geçirmiş haberin yok . Bu konuda sen Aydın’ın derdiyle ilgilenmiyorsun ama bak ben senin derdini önemsiyorum ! … Bilimden faydalan sayın vekil ; bu hazımsızlıktan , iç dünya çalkantılarından kurtulmak adına tıbbi destek de dahil destek almaktan erinme , utanma … Sana söz veriyorum ben elimden geleni yapacağım” ifadelerini kullandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat