Polat Bora Mersin’den sert açıklama

AYDIN 24 SAAT 22 Haziran 2020 12:19
Videoyu Aç Polat Bora Mersin’den sert açıklama
A
a

Aydın’da yayın yapan bir haber sitesinde yayınlanan, tamamı algı ve yalan içerikli olan habere CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin sert tepki gösterdi. Haberde DSİ’nin sorumluluğunda olan Tabakhane Deresi’nin Aydın Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olduğu iddia edilmiş, ancak yalanları kısa sürede ortaya çıkmıştı.

Yazılı bir açıklamayla o habere tepki gösteren Başkan Mersin, “Geçtiğimiz günlerde yolda yürürken kafalarına taş düşse Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden bilecek olanların derneği haline gelmiş sözüm ona bir yerel haber sitesi, Efeler ilçemizin içinden akan Tabakhane Deresi’nin bakımsızlığı üzerinden bir haber yapmış. Sözde bu haberi de, AKP’nin sevilen isimlerinden biri (bu kişi Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımıza hakaretten ceza aldı) diye tanıttıkları bir vatandaşı facebook hesabından yaptığı bir paylaşımı üzerinden yapmışlar. Yalan haber üzerine uzmanlaşmış bu tatlı su kurnazları iftiraya kılıfı da böyle bulmaya başladı son zamanlarda.  Birisi “neden iftira atıyorsun kardeşim?” diye sorarsa, “ben atmadım yazılanı haberleştirdim” diyebilmek için. E tabi bu iftira da bu müptezellerin ellerinde patladı. Öğrenildi ki derenin tüm bakım sorumluluğu DSİ’ye ait” dedi.

Haberi yapan kişilere gazeteci demenin Aydın’da çalışan basın mensuplarına hakaret olduğunu söyleyen Başkan Mersin, “Tabii bu pişkinlere bu ders olur mu? Olmaz… Baştan aşağı iftira, kumpas kokan bu tipler, ben bu açıklamayı yaparken dahi yeni iftira haberlerinin hazırlığı içine girmişlerdir. Bunları gazetecilik namına yaptıkları bir şeyi şimdiye kadar ne işiten ne duyan var. Ve hatta bunlara gazeteci denmesi dahi gerek Efeler ’de gerekse de Aydın’ın tümünde dişiyle tırnağıyla çalışarak mesleklerini icra eden basın mensubu arkadaşlarımıza hakarettir. Bunlar; ne kaçıncı kez iptal olduğunu saymak için numaratöre ihtiyaç duyulan Denizli Otoyolu’nu, ne yeni bir adliye binası olmayan Şırnak ile ikinci il olan şehrin Aydın olduğunu, ne de başlamayan, bitmeyen sadece konuşulan hükümet yatırımlarını ağızlarına dahi alamaz. Bunların ağızlarından düşürmedikleri sadece yalan ve iftiralar. Gerçekleri yazmaya cesaretleri yok” şeklinde konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat