Posacı’ya tepkiler sürüyor : Bedelsiz yaptırsana

SİYASET 10 Mart 2020 18:32
Videoyu Aç Posacı’ya tepkiler sürüyor : Bedelsiz yaptırsana
A
a

Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın Milletvekili Rıza Posacı’nın partisinin Koçarlı İlçe Kongresi’nde söylediği sözlere tepkiler sürüyor. Yazılı bir açıklama yapan CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, “Ak Parti Aydın milletvekili Rıza Posacı’nın dün kendi partisinin Koçarlı ilçe kongresinde söylediklerini dehşetle izledim. Hani derler ya “ Kıpti Şecaat arz ederken sirkatin söyler” Kıymetli Aydınlılar Bu Deyimdeki Kıpti bunu görse kafasını kuma gömer” dedi.

Açıklamasında barajla ilgili bilgi de veren CHP’li Mersin, “Yapılan yatırımı Büyükşehir belediyesi ödüyor diye bağıra çağıra söylüyor, Sonra diyor ki “e ne var ki 30 yılda ödüyor”, Beyefendi sen Aydın’ın vekili değil misin? Bila bedel yaptırsana kendine Güveniyorsan... Ancak mesele o değil. Peki mesele ne?  Ortada 160 okul Çürük diyerek cümle velisinden fırça yemiş bir vekil var... Her cümlesinde kombine bileti bir arka sıraya giden bir vekil var... Ama şimdi kombinesine en arkada bile yer bulamayacak, 8 Mart Dünya emekçi kadınlar günün bir ertesinde, Benim bu açıklamada alıntı yapmaya ahlakımın, Terbiyemin, Siyasetin en fırtınalı Halinin dahi kabul etmeyeceği; Bu arkadaşın hangi haletiruhiye ile bu cümleleri kurduğunu ruh biliminin dahi izah edemeyeceği bir durum var” dedi.

Açıklamasına devam eden CHP’li Mersin, “Öncelikle şunu söylemekte fayda var; Sayın Posacı, Bu saatten sonra kuracağın herhangi bir cümledeki herhangi bir pişmanlık ifadesi dahi seni kurtarmaya yetmeyecek. İğrenç açıklamandaki çirkin ifadeler, kısa siyaset hayatın boyunca sırtından atamayacağın, hiçbir şeyin temizlemeyeceği rezil ifadeler olarak seni takip edecek... Siyaseti; iftira, hakaret, iğrençlik olarak görüyor olman, Aydın halkı tarafından sen ilk sandığı görmeden evvel, Aydın halkı ilk seni gördüğünde karşılığını bulacak... Çocuklarını; daha adını bile açıklamaya cesaret edemediğin onlarca çürük okulda okutmakta zerre kadar beis görmediğin Aydınlı analar, senin hak ettiğin cevabı yüzünü ilk gördükleri yerde verecek... Bin şükür ki; bu şehirde senin iğrenç ifadelerine seninle aynı seviyeye inerek cevap verecek bir Büyükşehir belediye başkanı yok!.. Çünkü bu şehrin belediye başkanı, sizin lafzını ezberlediğiniz, aslını ise bilmediğiniz “Şehremini”... Çünkü bu şehrin belediye başkanı; şehrini, evi, yuvası bilen, sizin gibilerin çirkin ifadelerini güzel şehrinden, insanından arî tutan bir “ kadın”...Ve fakat sizler, genel kurulda ceketlerinizde taşıdığınızı rozetler ve o güzel maaşlarınızla, Aydın için kılınızı bile kıpırdatamadığınız halde, oy alamadığınız şehrimizde size oy vermeyen Aydınımızı cezalandırmak adına Her seviyesizliği, düşüklüğü kendinize hak sayarsınız... Sayın vekil; biz sizden çocuklarımız için bir katre dürüstlük beklerken, sizden kadın belediye başkanımıza hakaret duyduk... Yere batsın kombineniz, mazbatanız, ceketinizde gezdirmeye öldüğünüz rozetiniz... Bir kere, yalnızca bir kere insanınızı düşünün kendinizi değil... Bu seviyesiz ifadelerin nihai değerlendirmesini ise, kıymetli Aydınlı hemşehrilerime havale ediyorum. Onlar ne yapacaklarını elbet daha iyi bilirler” ifadelerini kullandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat