Psikolog Mert: “Bir Defa Denemek Bağımlılığa Neden Olabilir”

TÜRKİYE 6 Ağustos 2015 17:19
Videoyu Aç Psikolog Mert: “Bir Defa Denemek Bağımlılığa Neden Olabilir”
A
a

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hizmet İçi Eğitim Programları Devam Ediyor

Büyükşehir Hizmet İçi Eğitim Seminerleri’nde konuşan Psikolog Mustafa Sait Mert “Gençlerin bir defa denemek için madde kullanımı bağımlığa neden olabilir” dedi.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen hizmet içi eğitim programları devam ediyor. Bu kapsamda İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde görevli Psikolog Mustafa Sait Mert’in konuşmacı olarak katıldığı eğitim programı Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Daire Başkanları, Şube Müdürleri ve Büyükşehir personelinin yoğun katılımları ile düzenlenen seminerde Psikolog Mert, madde bağımlılığı konusunda, ailelerin ve yakın çevrenin etkilerini katılımcılar ile paylaştı.
Madde Bağımlılığı ve uyuşturucu kullanımına gençlerin ergenlik dönemlerinde başladığının altını çizen Mert, “Gençlerin bağımlılık yapıcı maddelere yönelmelerinin birçok sebebi bulunuyor. Bunların başında merak, kendini aşma çabası, asilik ve farklı olma isteği geliyor. Ayrıca arkadaş çevresi de gençlerin madde kullanımına teşvik edebilir. Gençlerin bir defa denemek için madde kullanımı bağımlığa neden olabilir. Bu konuda ailelere önemli görevler düşüyor. Aileler, çocuklarının arkadaş ortamını, nereye gittiğinden, nerelerde vakit geçirdiğinden her zaman haberdar olmalıdır. Aileler çocukları ile her zaman iletişim halinde olmalıdır” ifadelerini kullandı. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, uyuşturucu ile mücadele konulu eğitim seminerinin 22 hafta boyunca devam edeceği belirtildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat