Rektör Aldemir CHP’li Erkoç’u kınadı

SİYASET 6 Mart 2020 13:55
Videoyu Aç Rektör Aldemir CHP’li Erkoç’u kınadı
A
a

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, CHP Grup Başkan Vekili Engin Erkoç’u Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik hakareti nedeniyle kınadı.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Aldemir, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yapılan hakarete tepki gösterdi. Yaşananlardan derin bir üzüntü duyduğunu ifade eden Rektör Aldemir, “Derinden üzüntü duyduğum bir konuyu bir bilim adamı olarak kamuoyu ile paylaşmak isterim. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik ve doğrudan birlik ve beraberliğimizi hedef alan provakatif davranışları üzülerek takip etmekteyim.
Hayatını Türkiye Cumhuriyeti Devletine adamış Sayın Cumhurbaşkanımıza, hiçkimse hakaret etme cüretini gösteremez. Bu durumu şiddetle kınıyorum. Buradan ifade etmek istiyorum ki; yaşananlar Türkiye Cumhuriyeti Devletinin birlik ve beraberliğine kasıt içermektedir. Bütün vatandaşlarımızı bu tür planlı provakasyonlara gelmemeleri hususunda uyarır, ülke olarak birbirimizle kenetlenmemiz gerektiğini vurgulamak isterim.
Saygılarımla” diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat