Rıfat Sait Ödemiş’Te Konuştu

TÜRKİYE 14 Haziran 2015 18:18
Videoyu Aç Rıfat Sait Ödemiş’Te Konuştu
A
a

Eski Ak Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait, “Biz Dini Siyasete Alet Etmedik” Dedi.

Bir önceki dönem Ak Parti İzmir milletvekili olan Rıfat Sait ve eşi Sevilay Sait hakkında çıkan “vekillik bitti türban atıldı” haberleri üzerine Rıfat Sait İzmir’in Ödemiş ilçesinden cevap verdi.
Ödemiş Bademli 46. kiraz, 13. fidan festivaline gelen Rıfat Sait, kendisi ve eşinin hakkında çıkan haberleri yalanladı.
Rıfat Sait, şöyle konuştu: “Son günlerde malum medyada bana ve şahsıma, benim üzerinden Ak Parti camiasına çok çirkin saldırı oldu. Bu saldırıyı neden benim üzerimden yaptıklarını merak ediyorum. Burada bütün saldırı yapan medyayı bu konuda alet olanlarla yargı önünde hesaplaşmak üzere pazartesiden itibaren başvurumuzu yaptık. Şunu söylemek gerek çıkan haberlerde özellikle şu söylendi benim Ak Parti içerisinde tekrar milletvekili olmamamdan dolayı sakallarımı kestiğim ve eşimin de milletvekili olmadığım için başörtüsünü çıkarttığı ifade edildi. Bazı medyada da benim Ak Parti içerisinde uyum sağlamak için sakal bıraktığım eşimin de bu yüzden başörtüsü taktığı söylendi. Bu haberleri yalanlıyorum." Hacca Ekim ayında gittiğini belirten Sait, şunları söyledi: "Biliyorsunuz her hacca giden sakal bırakır, tesettüre girer ve geldikten sonra 3 yâ da 4 gün sakallarım durdu sonra kestim. Ne parlamento ne Ak Parti genel merkezinde benim sakallı bir görüntüm yoktur. Hiçbir yerde sakallı bir şekilde görünmedim. Ancak sakal sünnettir doğru bir davranış olduğunu belirtmek istiyorum. Biz sakal bırakmadık o bizim takdirimiz. Burada eşimin üzerinden saldırılar oldu. Sayın Sevilay Sait de hacdan döndükten sonra bir süre tesettürlüydü. Kendisi de tesettürlü olmak istedi ancak daha sonra kendi şahsi düşüncesi ile tesettürden ayrıldı. Kendisinin tesettüre saygısı sevgisi var. Yine aynı şekilde tesettürden ayrılmasının tarihi de çok önemlidir. Biz 7 Nisan’dan çok daha önce Mart ayında tesettürden ayrıldık."
Yalan haberleri eleştiren Sait, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu şu anlama geliyor, asla milletvekili olmadığımız için ne sakal ne de tesettürden vazgeçmiş olmuyoruz. Bu şekilde bizi yıpratma yâ da yalan haberle bizi dışlamaya çalışanlara söylemek istiyorum ki bunun cezasını yargıda verecekler. Yine aynı şekilde asla bizim üzerimizden Ak Parti’ye saldırmaları ve Ak Parti’nin değerli camiasını bunu bu şekilde yermelerini kabul etmiyoruz. Genel başkan yardımcımız Nükhet Hanım ile İbrahim Turhan vekilimizle çalıştık. Ak Partili olduğumuzu herkes biliyor. Bizim için makamlar değil hizmet önemlidir. Biz hiçbir zaman dini siyasete alet etmedik.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat