Şahsi araçlarda sigara içenler dikkat!

AYDIN 24 SAAT 26 Eylül 2019 12:44
Videoyu Aç Şahsi araçlarda sigara içenler dikkat!
A
a

‘’Dumansız Araç’’ uygulaması başladı. Yapılan uygulama ile ister özel-şahsi araç olsun isterseniz taksilerde olsun, arabalarda sigara içenlere ceza yağdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile başlatılan uygulamaya göre, Yazılı kayda girmek suretiyle artık araçlarda şoför de arka koltukta oturan vatandaşlar da sigara içemeyecek.

ARABADA SİGARA İÇME CEZASI

Arabada sigara içenler kamera sistemleri ile tespit edilecek. Araç içerisinde sigara içme yasağı ihlalinin tespiti durumunda, araç sürücülerine Kabahatler Kanunun 39'uncu maddesine göre 153 lira ceza para cezası verilecek.

İlk ‘’Araçta sigara içme yasağı’’ uygulaması Tokat Emniyet Müdürlüğünce yapıldı. Araçta sigara içen sürücüler tespit edilip, yol uygulamasında 153 lira para cezası kesildi. Çıkarılan yeni yasadan bihaber olan sürücüler, ceza almaktan kurtulamadı.

DIŞARIDA BİLE SİGARA İÇME YASAĞI

Konu ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmasında, yasağın sadece araç içerisinde veya kapalı alanlarla sınırlı olmayacağını, dışarıda olsa bile belirli yerlerde sigara içilebilmesi gerektiğini belirtti. Erdoğan sigara yasağı ile ilgili olarak;

‘’Biz insanımızın sağlığını ön plana çıkartmayacak mıyız? Kapalı mekanlarda asla, dışarıda bile belli yerlerde balkonlarda da hassasiyetlerimiz var. Para cezası vs. ne gerekiyorsa bunlar olacak’’ dedi…

Kaynak : kamu personeli
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat