Savrulmaya devam ediyor.. Şimdi de Davutoğlu'nun partisinde

AYDIN 24 SAAT 10 Aralık 2019 12:34
Videoyu Aç Savrulmaya devam ediyor.. Şimdi de Davutoğlu'nun partisinde
A
a

AK Parti’den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni partisinin kurucu kadrosunu büyük oranda tamamladı. Listede Aydın’dan Efeler Belediyesi eski Başkanı DP’li Mesut Özakcan’ın da olduğu öğrenildi.

Kurucular kurulu olduğu iddia edilen 67 kişilik bir liste sızdı. Listede eski CHP’li İhsan Özkes, eski BDP milletvekili Ufuk Uras, gazeteci Etyen Mahçupyan gibi isimler var.

Ahmet Davutoğlu, bu ay sonunda yeni partisinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığına verecek. Davutoğlu’nun genel başkan olacağı yeni partinin kurucu yönetiminde kimlerin yer alacağı büyük oranda netleşti. Yaklaşık 70 kişinin yer aldığı kurucu listesinde 15 ismin kadın olduğu belirtildi.

Listede Aydın’dan Demokrat Parti’li Mesut Özakcan’ın da olduğu öğrenildi. Bilindiği gibi 2014 yerel seçimlerine Cumhuriyet Halk Partisi’nden Efeler Belediye Başkan Adayı olarak giren ve kazanan Özakcan, 31 Mart 2019’da yapılan seçimlerde partisinden istifa edip Demokrat Parti’ye geçmişti. Seçimlerde büyük bir hezimete uğrayan Özakcan’ın Ahmet Davutoğlu’nun partisine geçmesi ‘savrulmaya devam ediyor’ olarak değerlendirildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat