Şehitlere Saygı Yürüyüşü’ne siyaset bulaştıran o AKP’liden bir skandal daha

AYDIN 24 SAAT 4 Mart 2020 01:22
Videoyu Aç Şehitlere Saygı Yürüyüşü’ne siyaset bulaştıran o AKP’liden bir skandal daha
A
a

Aydın’ın İncirliova ilçesinde düzenlenen ve Millet İttifakı’nın tam kadro katıldığı Şehitlere Saygı Yürüyüşü’ne siyaset bulaştıran AKP’nin İncirliova İlçe Başkanı Hüseyin Celbek yeni bir skandala daha imza attı.

Dün, Aydın’ın Efeler ve İncirliova ilçelerinde iki ayrı yürüyüş düzenlendi. Sabah erken saatlerde İncirliova Kaymakamı Ediz Sürücü tarafından duyurusu yapılan ve kamu çalışanlarının katılması istenen İncirliova’daki Şehitlere Saygı Yürüyüşü, AKP ve MHP’liler olmadan gerçekleştirildi. Duyurusunu yaptıkları yürüyüşe katılmayan İncirliova AKP İlçe Başkanı Hüseyin Celbek ve beraberindekiler, Efeler ilçesinde düzenlenen yürüyüşe katıldı.

Daha sonra sosyal medya hesabından bir açıklama yapan AKP’li Celbek, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’ya yönelik bazı ifadeler kullanmıştı. Şehitler için yapılan yürüyüşe siyaset bulaştırdığı gerekçesiyle Aydınlılar’ın büyük tepkisini toplayan İncirliova AKP İlçe Başkanı Hüseyin Celbek, yeni bir skandala imza attı.

Binlerce vatandaşın katıldığı İncirliova yürüyüşüyle ilgili skandal ifadeler kullanan AKP’li Celbek, bu kez de yürüyüşe Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile bütün İYİ Parti’li ve CHP’li belediye başkanlarının gizliden davet edildiğini öne sürdü. Bu gerekçeyle yürüyüşe katılmadıklarını ileri süren AKP’li Celbek’e vatandaşlar da büyük tepki gösterdi.

AKP’nin İncirliova’daki yürüyüşe siyaset karıştırdığını söyleyen vatandaşlar, “Yazıklar olsun. İncirliova’daki kalabalığı hepsi gördü. Burada şehitler için yürüyüş yapıldı. Bunların hesabına göre Aydın’daki yürüyüşe de MHP’li ve AKP’lilerin gizliden davet edilmiş olması gerekiyor. Böyle günlerde siyaseti bıraksın” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, İncirliova AKP İlçe Başkanı’nın bu paylaşımı, AKP'lilerin yaşadığı "Özlem Çerçioğlu" hazımsızlığını da gözler önüne serdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat