Şehitlere saygı yürüyüşünü şova benzetti

SİYASET 4 Mart 2020 01:47
Videoyu Aç Şehitlere saygı yürüyüşünü şova benzetti
A
a

Adalet ve Kalkınma Partisi İncirliova İlçe Başkanı Hüseyin Celbek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla eleştirilerin hedefi oldu. AKP’li Celbek, Şehitlere saygı yürüyüşünü şova benzetti.

AKP İncirliova İlçe Başkanı Hüseyin Celbek skandal bir paylaşıma imza attı. AKP’li Celbek ve İncirliova Kaymakamı Ediz Sürücü, gündüzünde duyurusunu yaptıkları yürüyüşe Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Millet İttifakı’ndan siyasilerin katılacağını öğrenince İncirliova’daki yürüyüşe katılmayarak Efeler ilçesinde Valilik tarafından düzenlenen yürüyüşe gitti.

İncirliova Kaymakamı Ediz Sürücü tarafından yapılan ilk duyuruda, kamu personelinden kurumlarda yeterli sayıda personel bırakılarak İncirliova’daki yürüyüşe katılım sağlamaları istenmişti.

Millet İttifakı siyasilerinin de katılacağını öğrenince çirkinleşti

İncirliova’da yapılan yürüyüşe Millet İttifakı’ndan siyasetçilerin de geleceğini öğrenen İncirliova Kaymakamı Ediz Sürücü ve AKP İncirliova İlçe Başkanı Hüseyin Celbek Efeler’de düzenlenen programa gitmeyi tercih etti. AKP İlçe Başkanı Celbek ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla eleştiri oklarının hedefi oldu.

Celbek, İncirliova’da düzenlenen yürüyüşe bu kez de siyasi şov dedi. Şehitlere saygı yürüyüşüne siyaset karıştıran AKP İncirliova İlçe Başkanı Hüseyin Celbek’e vatandaşlar da büyük tepki gösterdi.

Vatandaşlar büyük tepki gösterdi

AKP İncirliova İlçe Başkanı Hüseyin Celbek’in paylaşımının çok çirkin olduğunu ifade eden vatandaşlar, “Yazıklar olsun. İncirliova’daki şov ise Efeler’deki ne? Orada da siyasetçi yok muydu? Herkes oradaydı” dedi.

AKP’li Celbek’in şov olarak gördüğü programda ise, kilometrelerce sloganlarla yüründü, şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu. AKP’li Hüseyin Celbek’in şov dediği programın devamında ise şehitlerin isimleri tek tek okundu, vatandaşlar tarafından “burada” şeklinde yanıt verildi. Program, şehitler için okunan Kur-an ile son buldu.

Valilik tarafından düzenlenen yürüyüşe AKP'li ve MHP'liler de katıldı:

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat