Sivas’Ta Halk Otobüslerinden Çıkanlar Şaşırttı

TÜRKİYE 1 Eylül 2015 18:18
Videoyu Aç Sivas’Ta Halk Otobüslerinden Çıkanlar Şaşırttı
A
a

Sivas Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Zabıta, Trafik Şube Müdürlüğü Ekipleri, Halk Otobüslerinde Denetimlerde Bulundu. Denetimde Otobüslerde Çıkan Malzemeler Şaşırttı.

Sivas Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Zabıta, Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, halk otobüslerinde denetimlerde bulundu. Denetimde otobüslerde çıkan malzemeler şaşırttı.
Özel halk otobüslerinin toplanma merkezinde gerçekleştirilen denetimlerde, ekipler; cam filmi, havalı korna, muayene, aksesuar, bıçak, sopa ve yaralayıcı cisimler gibi bazı kontrollerde bulundu. Araçların cam filmleri ve havalı kornaları sökülüp, kesici ve yaralayıcı maddelere de el konulan denetimlerde Seyrüsefer Yönetmeliği’ne aykırı olan araçlara cezai işlem uygulandı. Denetimlerde otobüslerden çıkan malzemeler ise şaşkınlık yarattı.
Vatandaşın güvenli ve huzurlu bir şekilde seyahat etmeleri için bu tür denetimlerin yapıldığını kaydeden Sivas Belediyesi Ulaşım Koordinatörü Erdoğan Yuvacı, “Cumhuriyet Üniversitesi öğretim yılı başlayacak. Yapmamız gereken aylık kontrollerimizi yapmaktayız. Sivas Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde araçlar içerisinde bulunması gereken veya bulunmaması gereken cihaz, alet, hırdavat gibi cisimleri kontrol ediyoruz. Seyrüsefer Yönetmeliği’nde uygunluğunu denetliyoruz. Şoförlerimizin GBT sorgularıyla, halkımızın huzur ve güven içerisinde toplu taşım araçlarını kullanması için gerekli tedbirleri alıyoruz” dedi.
Yuvacı, toplu taşım araçlarına yönelik yapılan denetimlerin ilerleyen günlerde de devam edeceğini bildirdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat