SİZE GÖRE SİYASET, BANA GÖRE FELAKET

AYDIN 24 SAAT 9 Mart 2021 17:33
Videoyu Aç SİZE GÖRE SİYASET, BANA GÖRE FELAKET
A
a

Yerel seçimlerin üzerinden 23 ay geçmesine rağmen Aydın'da siyasi mağlubiyeti hazmedemeyenler kendi başarısızlıklarını Çerçioğlu'nun 2019 yerel seçimlerde aldığı oylar üzerinden manipüle yapmaya çalışıyorlar.

Arif Kunur yazdı/ Gelelim asıl konuya Özlem Çerçioğlu’nun 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde Başkanlığı kazanırken eli silah tutan insanlarla işbirliği yapmadığına tüm Aydın şahit.
Aydın'da yaşayan Kürt kökenli seçmen vardı, bugün de gelinen noktada Kürt kökenli seçmen var.
Türkiye'yi bölmeye çalışan eli silah tutan kişilerle Kürt kökenli seçmeni aynı kefeye koymak doğru değil.
Size hatırlatmam gerekirse 2014 yerel seçimlerin de Milliyetçi Hareket Partisi'nin Nazilli belediye başkan adayı Haluk Alıcık Nazilli'de Muammer Aksoy ve Yeşilyurt Mahallesi'ndeki bulunan Kürt seçmenden en yüksek oyu alarak başkan seçilmişti.

Yine 2014 yerel seçimler de Milliyetçi Hareket Partisi Germencik Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın Germencik'te bulunan Ortaklar Mahallesi'ndeki Kürt seçmenin yoğun olduğu bölgede en yüksek oyu alarak Germencik Belediye Başkanı seçilmişti
Başka bir örnek 2019 yerel seçimlerin de Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayı AK Parti vekili Mustafa savaşın Aydın'da Kürt seçmenin yoğun olduğu mahalleler Osman Yozgatlı, Tellidede, Telsiztepe’de tabiri caizse kamp kurarak oradaki seçmenden oy alabilmek için günlerce çalışma yaptığını, kimlerle neler konuşup neler vaat ettiğini şahsen çok iyi biliyorum.
Başkan Çerçioğlu Aydın'da diline, dinine, ırkına, etnik kökenine bakmadan herkesle kucaklaşmış, gitmediği mahalle çalınmadık kapı bırakmamıştır.
Dolayısıyla geçmişte MHP ve AKP’li belediye başkanları bu seçmenin oyları ile başkan olmuşlardı,
Çerçioğlu da 2019 yerel seçimlerde bu şehirde yaşayan Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Alevi, Sünni kim varsa oyuna talip olmuş halta kendisine oy vererek teveccühte bulmuştur.
Bu ülkede yaşayan ve siyaset yapan hiçbir vatan evladının hainlik edip, ülkeyi bölmeye çalışıp eli silah tutan çocuk katillerinin kapılarına gidip oy istememiştir buna da ihtiyacı yoktur.
Aydın'da siyaset yapmaya çalışanlara sesleniyorum,
Siz kalkıp eli silah tutanlar ile bu ülkede yaşayan milyonlarca Kürt seçmeni aynı terazinin kefesine koyarsanız önce bu vatana sonra da kendinize ihanet etmiş bu topraklar da yaşayan milyonlarca Kürt seçmene de haksızlık yapmış olursunuz.

Ülkenin bu zor günlerin de daha çok birlik beraberliğe ihtiyacı varken bu tarz söylem ve açıklamaların bizleri ayrıştırmaya, ötekileştirmeye ve kavgaya sebebiyet vermekten başka hiçbir şey olmaz. 

Sapla, samanı elma ile armudu ayırmak gerekir.
Size göre bu yaptığınız 
Siyaset ise, bana göre de koskocaman bir felakettir.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat