Şok..Şok.. Nazilli Devlet Hastanesi’nde maske bitti, doktorlar isyan etti

AYDIN 24 SAAT 24 Mart 2020 21:51
Videoyu Aç Şok..Şok.. Nazilli Devlet Hastanesi’nde maske bitti, doktorlar isyan etti
A
a

Aydın’ın Nazilli ilçesinde Devlet Hastanesi’nde iki günlük maske kaldı. Skandal, doktorların whatsapp konuşmalarında ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre; doktor, sağlık çalışanı ve hemşireler için sadece 2 günlük stok kaldığı öğrenildi.

300 bin nüfuslu Nazilli ve çevresindeki ilçelere de hizmet veren Nazilli Devlet Hastanesi’nde sağlık çalışanlarının kullandığı maskeler tükendi.

Nazillipost’un haberine göre; 350 Hemşire,120 Doktor ve 120 sekreterin  çalıştığı, 300 bin Nüfuslu  7 ilçeye hizmet veren Nazilli Devlet Hastanesinde sağlık çalışanlarının kullandığı maskenin sınırlı sayıda kalması doktorları isyan ettirirken, hastane yönetiminin ise bu konuda gerekli önlemleri almadığını ortaya çıktı! Whatsapp yazışmalarında ayrıca , Aydın İl sağlık Müdürlüğünün kararı ile sadece Koronavirüs vakalarının bakıldığı Nazilli Devlet Hastanesinde görevli acil servis Doktorlarına 1 adet maske verileceği, mesai bitiminde ise maskelerin bir poşete konularak muhafaza edilmesinin  istenmesi tıbbi ekipmanın yetersizliğini gözler önüne serdi.

Doktor sosyal medyadan isyan etti

Nazilli Devlet Hastanesi’nde yaşanan ‘Maske ‘skandalının ardından, hastanede görev yapan bir Doktorun sosyal medya hesabından “Sayıyla taneyle kişisel koruyucu ekipman istemiyoruz. Alkış yerine Maske istiyoruz” şeklindeki paylaşımı ise, sağlık çalışanlarının bu konuda çektiği sıkıntıların en net belgesi oldu.


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat