Söke Belediyesi Konteyner Yıkama ve Dezenfekte Aracı Aldı

İLÇELER 18 Şubat 2020 15:55
Videoyu Aç Söke Belediyesi Konteyner Yıkama ve Dezenfekte Aracı Aldı
A
a

Söke Belediyesi, daha temiz bir kent için araç filosuna çöp konteyner yıkama ve dezenfekte aracını ekledi.

Son derece pratik uygulanan işlem sırasında özel tasarım kamyonunun içine alınan konteynerler sıcak su ile yıkanacak. Çevre dostu araç pis suyu kendi içerisinde barındırarak dışarı vermiyor. Temizleme işlemi sayesinde çöp konteynerlerindeki pis koku ve sinek oluşumunun yanı sıra görüntü kirliliğinin de önüne geçilmiş oluyor.

6 ton temiz su, 4 ton kirli su haznesi bulunan konteynır yıkama aracı ilçe genelinde belirli periyotlarla tüm konteynerleri yıkayıp dezenfekte edecek. Ayrıca ilave aparatlarıyla konteynerin bulunduğu zemin temizliği de yapabilecek araç ile ilk etapta günde 25-30 konteyner yıkanması hedefleniyor.

Yıkama ve dezenfekte aracını, araç filosuna kazandırdıkları için mutlu olduklarını ifade eden Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel; “çöpleri toplamak kadar, konteynır ve bulunduğu alanların temizlik dezenfektesinin de çok önemli. Özellikle yaz aylarında oluşan kokunun önüne geçilecek. Konteynırlar yıkanacak ve vatandaşlarımızın hizmetine temiz bir şekilde sunulacak. Daha temiz bir Söke için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yeni aracımız Belediyemize ve Sökemize hayırlı olsun” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat