Söke Belediyesi’ni karalamaya yönelik habere Belediye-İş Sendikası’ndan yanıt

AYDIN 24 SAAT 23 Ekim 2020 14:16
Videoyu Aç Söke Belediyesi’ni karalamaya yönelik habere Belediye-İş Sendikası’ndan yanıt
A
a

Bir haber sitesi tarafından yapulan "Söke Belediyesi Arpalık Olmuş" başlıklı habere, konunun muhattaplarından Belediye-İş Sendikası'ndan yanıt gecikmedi. Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman, kamuoyunu yanıltmaya yönelik yapılan haberde maaş olarak nitelendirilen ücretlerin, maaş değil, işçilerin geçmiş dönemden kalan alacakları olduğunu söyledi.

Belediye-İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman'ın açıklaması şöyle;

"Değerli Kamuoyu,
Bir internet sitesinde yapılan “Söke Belediyesi arpalık olmuş” başlıklı haber gerçeği yansıtmadığı gibi, yalan ve yanlış ithamlarla doludur.
Söz konusu haberde; Söke Belediyesi’nde çalışan ve sendikamız üyesi olan personelin geçen dönemden kalan fazla mesai ücret ödemeleri, sanki maaşlarıymış gibi gösterilmiştir.
Söke Belediyesinin iştiraki Lima A.Ş bünyesinde KHK’lı personel statüsünde çalışan arkadaşlarımızın geçtiğimiz dönem ödenmeyen ve kanuni olarak hak ettikleri fazla mesai ücretlerinin; Lima yönetim kurulu ile mutabakata varılmasının ardından, Belediye Başkanımız Levent Tuncel ile yaptığımız görüşmeler sonucunda yapılan protokol kapsamında üç eşit taksitte ödenmesi konusunda karara bağlanmıştır. Her zaman emeğin ve emekçinin yanında olan Söke Belediye Başkanımız Levent Tuncel, bir kez daha işçilerimizin haklarına sahip çıkmıştır.
Hak sahibi olmalarına rağmen yapılan ödemelerin usulsüzmüş gibi gösterilmesi, Söke Belediyesi ve Belediye Başkanının itibarsızlaştırmaya çalışılması, resmi bir kurum ve bu kurumda çalışanların özel bilgilerinin kamuoyunu yanıltan ifadelerle paylaşılması etik değildir.
Belediye-İş Sendikası olarak her zaman işçi ve emekçi arkadaşlarımızın, emeğe sahip çıkan belediye başkanları ve yönetimlerinin yanındayız. Diğer taraftan haksızlığa ve yalan yanlış bilgilerle kamuoyunu yanıltan ve bundan prim çıkarmaya çalışan tüm kirli düşüncelerin de karşısında olacağız.
Saygılarımla…
Hidayet Yaman / Belediye İş Sendikası Aydın İl Başkanı"
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat