Söke'de basın mensupları ABGC iftarında buluştu

AYDIN 24 SAAT 28 Mayıs 2019 13:58
Videoyu Aç Söke'de basın mensupları ABGC iftarında buluştu
A
a

Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (ABGC) Söke Temsilciliği tarafından iftar programı düzenlendi. Geçtiğimiz hafta yeni yönetim kurulunu oluşturan ABGC Söke Şubesi, ilk icraat olarak ilçede görev yapan basın mensuplarını iftarda buluşturdu.

ABGC Söke Şube Başkanı Levent Tuncer, Başkan Yardımcısı Erol Özhavutçu ve Genel Sekreter Murat Bozkayalar’ın ev sahipliği yaptığı iftar programı, Söke Belediyesi Lima Restoran'da gerçekleştirildi. İftar yemeğine Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli, Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Ulucan, Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Ses Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ümit Özmen, Didim Çalışan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Eser, Ses Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Akgül ile basın mensupları katıldı. 
  "AMACIMIZ BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLAMAK"
  İftar programında konuşan ABGC Söke Şube Başkanı Tuncer, "Yeni oluşturduğumuz cemiyetimizin öncelikle hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Asıl amacımız basın mensupları olarak birlik ve beraberliğimizi sağlamak, çalışan basın mensupları arkadaşlarımızın dertlerine ve sorunlarına çare olmak, ortak olmak. Aydın il başkanımız, Didim ilçe başkanımız ve Nazilli ilçe başkanlarımız bugün akşam bizlere destek oldular, bir araya geldik. Gücümüzün Aydın ilimizin gücü olmasını temenni ediyorum" dedi. 
  ULUCAN, EKONOMİK KRİZE İŞARET ETTİ
  ABGC Başkanı Cem Ulucan ise, "Bu iftar yemeğinde bizleri bir araya getiren Levent başkanımıza ve yönetimine teşekkür ediyorum. Burada önemli olan birlik ve beraberliğin sağlanması. Ülkemizin içerisinde bulunduğu özellikle Ağustos ayından itibaren yaşadığımız ekonomik kriz halkımızı etkilediği gibi, basın camiasını da derinden etkilemiş durumdadır. Özellikle gazete maliyetleri açısından krize dönüşmüş duruma gelmiştir. Hatta çalışan elemanları işten çıkarmak zorunda kalmışlardır. Gazetecilik Basın Yasası'nın bir an önce çıkmasını dört gözle bekliyoruz. Kurumlar olsun, özel şirketler olsun reklam verdikleri sürece basın ayakta kalacaktır. Destek olmak çok çok önemlidir. Bunlar olmadığı zamanlarda ise gazetecilik maddi sorunlarla boğuşmak zorunda kalmaktadır" ifadelerini kullandı. 
  "YANINIZDA OLDUĞUMUZU BİLMENİZİ İSTİYORUM"
  İftar yemeğinde basın mensuplarının yanında yer alan Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel de şunları kaydetti: "Bu iftar yemeğinin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve bu kadar basın mensubu arkadaşlarımızı bir arada görmekten mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. İlçemizde mevcut siyasiler ve basın mensupları olsun birlik ve beraberlik içerisinde olmaya gayret gösteriyorum. Söke için çıktığımız bu yolda basın mensupları olarak sizlerden en önemli isteğim, birlik ve beraberlik içerisinde Söke'mize hizmet etmek istiyoruz. Sizlerin sorunlarını biliyor, elimizden geldiğince sizlerin yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum.’’ 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat