Söke’de ruhsat skandalının perde arkası

AYDIN 24 SAAT 13 Mayıs 2020 11:04
Videoyu Aç Söke’de ruhsat skandalının perde arkası
A
a

Geçtiğimiz gün Söke Belediyesi’nde patlak veren ruhsat skandalında perde arkasında yaşananlar yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Skandala, Fen İşleri Müdürü ve Bürokrat Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Abacı ile Meclis Üyesi Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli’nin ortak olduğu iddia edildi.

Söke Belediyesi’nde, daha önce Türkiye’de eşi benzeri görülmemiş bir skandal yaşandı. Belediye Başkanı Levent Tuncel’in başkanvekili olarak bıraktığı müteahhit E.S, hiçbir belediye personelinin imzası olmadan kendisinin ve yakınlarının üzerine kayıtlı inşaatlarına ‘yapı kullanım izni’ verdi.

Söke Belediye Başkanvekilliği görevini yaptığı 6 Kasım tarihinde kendi inşaatlarına ruhsat veren Belediye Meclis Üyesi müteahhit E.S’ye hangi üst düzey bürokratın göz yumduğu, aralarında nasıl bir çıkar ilişkisi olduğu da merak ediliyordu

Sır perdesi aralanıyor

Söke Belediye Meclis Üyesi Ersin Solmaz’ın kendisine ve yakınlarına ait inşaatlara ruhsat vermesinden Söke Belediyesi Fen işleri müdürü Bürokrat Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Abacı ve Meclis Üyesi Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli’nin de haberi olduğu ifade ediliyor.

Aynı zamanda Ersin Solmaz’a ait inşaatlarda kontrolör olduğu ortaya çıkan Veli Devrim Yerli’nin ve usulsüzlüğe göz yuman Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Abacı’nın imar servisinde çalışan Ö.T isimli memura talimat verdikleri iddia ediliyor.

Soruşturma açılması bekleniyor

Öte yandan, Söke Belediyesi Başkan Yardımcıları Serkan Abacı ve Veli Devrim Yerli’ye de soruşturma açılması bekleniyor.

Ersin Solmaz’a büyük tepki var

Sosyal medya hesaplarından yaşananlara tepki gösteren vatandaşlar, “Yazıklar olsun bu adamlara verdiğimiz oylara yazık, Söke’yi bitirdiler bir daha oy vermem” diyerek tepki gösterdiler.
 
1000
icon
Baturbey seyhan 13 Mayıs 2020 15:52

Aydın bşb CHP söke bel CHP sen CHPli talimat alıp yazdığın sabıka CHPden atılıp tekrar gelen FA bırakın artık karalama yalan dolan sipariş haberlerini biz zaten biliyoruz hırsızları özleme biat etmeyen her ilçe belediye başkanı kötü yolsuzluğa bulaşmış öylemi FA Sökeye asla belediye başkanı olamayacak...

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat