Söke’de skandallar bitmiyor : Adem Efe’nin de bilgisi varmış

AYDIN 24 SAAT 18 Mayıs 2020 16:54
Videoyu Aç Söke’de skandallar bitmiyor : Adem Efe’nin de bilgisi varmış
A
a

Söke Belediyesi’nde yaşanan skandallar devam ediyor. Ersin Solmaz’ın başkanvekili olduğu gün kendi inşaatlarına ruhsat vermesiyle başlayan skandallar zinciri, Belediye Meclis Üyesi Veli Devrim Yerli ve Adem Efe’yle devam ediyor.

Söke Belediyesi’nde CHP’li Meclis Üyesi Ersin Solmaz, 6 Kasım 2019 tarihinde Levent Tuncel’in yerine belediye başkanlık koltuğuna oturmuştu. Başkanvekili olduğu gün kendisine ve yakınlarına ait inşaatlara yapı kullanım izni veren Solmaz’ın inşaatlarının şantiye şefinin de Belediye Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli olduğu ortaya çıkmıştı.
Solmaz’ın iş ortaklarından birinin Belediye Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli olması, tüm evrakların üzerinde imzasının bulunması olayın organize olduğunu gözler önüne sermişti.
Aradan geçen kısa bir süre sonra ise CHP’den istifası alınan Ersin Solmaz’ın Mali Müşavirinin İYİ Parti’li Meclis Üyesi Adem Efe olduğu ortaya çıktı. Aynı zamanda Söke Belediye Encümen Üyesi de olan Adem Efe, Söke Belediyesi iştiraki Lima’da da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

Solmaz’a ait belediyeye kaç fatura sokuldu?

Söke Belediyesi’nin İYİ Parti’li Meclis Üyesi Adem Efe’nin mükellefleri arasında yer alan Adem Efe’nin Ersin Solmaz ve ilişkili kaç faturanın Söke Belediyesi’ne sokulduğuna aracılık ettiği bilinmiyor. İYİ Parti’li Adem Efe’nin Ersin Solmaz bağlantılı faturalardan haberinin olmamasının mümkün olmadığını düşünen vatandaşlar, “Söke Belediyesi’nde teşkilat kurmuşlar resmen. Bir yanda Ersin Solmaz, bir yanda Veli Devrim Yerli, bir yanda da Adem Efe. Bu iddialar detaylı bir şekilde araştırılmalı” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat