Söke ister Büyükşehir yapar: Üreticilerin kullandığı cadde yeni yüzüne kavuşuyor

AYDIN 24 SAAT 1 Mayıs 2021 17:24
Videoyu Aç Söke ister Büyükşehir yapar: Üreticilerin kullandığı cadde yeni yüzüne kavuşuyor
A
a

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun, Aydın’ın tüm ilçelerinde sürdürdüğü alt ve üst yapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Başkan Çerçioğlu ve ekibi bu kez de Söke İlçesi Muradiye Caddesinin çehresini değiştirmek için kolları sıvadı.  Çiftçilerin sıklıkla kullandığı bir yol olan ve geçen yıl şehir içinde kalan bölümü yapılan Muradiye'de parke taşı döşemesine başlandı. Çerçioğlu’nun talimatıyla tam kapanma sürecini değerlendiren ekipler yolun sağ tarafında kalan kısımda da yağmursuyu kanal çalışması yapacaklar.
Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talimatı ile başlayan ve kendisinin de yakından takip ettiği ve sürekli bilgi aldığı Söke İlçesi Muradiye Caddesine yol çalışması başladı. 

AKKENTLİ: TOPUKLU EFE SEZONA MURADİYE'DEN BAŞLADI
Aydın Büyükşehir Belediyesi Blöge Koordinatörü Fatih Akkentli, belediye ekiplerinin çalışmalarını yakından takip ederken, vatandaşlar ve çiftçilerle görüşerek hem Başkan Çerçioğlu'nun selam ve sevgilerini iletti hem de görüş ve önerilerini dinledi. 
İncelemeler sonrası açıklama yapan Akkentli, "Bugün Muradiye Caddesindeyiz. Daha önceki sezonda Özlem Başkanımızın talimatı ile bu caddenin üst kısmını yapmıştık şimdi ise kalan kısmı yerleşim yerlerine kadar yapacağız. Özellikle çiftçilerin çok sıklıkla kullandığı bir önemli bir yol. Çiftçilerimiz için sezon açılıyor. Daha önce ziraat odası başkanımız ve çiftçilerle yaptığımız görüşmelerde bu yolun iyleşmesi yönünde talepleri vardı. Bizde konuyu Özlem Başkanımıza ilettik yolun önemli bir yol önemli bir güzergâh olduğunu ifade ettik. Çiftçilerimizin sezonu öncesinde Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız,  bu 17 günlük kapanmada hemen çalışmaları başlattı. Yaklaşık 15 bin metrekare bir parke çalışmamız olacak. Yolun sağ tarafında kalan kısımda da ekiplerimiz yağmur suyu kanal çalışması yapacaklar. Yoldaki asfaltı tamamen kaldırıp yerine parke çalışması yapacağız. Kısa zamanda burayı bitirip trafiğe açmayı düşünüyoruz. Sayın başkanımız Söke'de sezona Muradiye Caddesi ile başlamış oldu. Çiftçilerimiz, vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat