Söke Ziraat Odası USK Yönetimi’nden çekildi

AYDIN 24 SAAT 23 Mart 2016 15:51
Videoyu Aç Söke Ziraat Odası USK Yönetimi’nden çekildi
A
a

Söke Ziraat Odası Başkanı Kemal Kocabaş, Türkiye Ziraat Odaları Birliği(TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar’ın aldığı karar gereği Ulusal Süt Konseyi (USK) Yönetim Kurulu Yedek Üyeliği görevinden istifa etti.

Dün itibariyle istifa dilekçesini USK’ye sunan Başkan Kocabaş, USK’nin sektöre hiçbir katkısı olmadığını savunarak aldığı istifa kararının TZOB’un tüm odalarla birlikte aldığının altını çizdi. 
Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde açıklamada bulunan TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar, “Ulusal Süt Konseyi, açıkladığı fiyatı koruyamayacaksa, fonksiyonunu yerine getiremeyecekse, verdiği kararın arkasında duramayacaksa lağvedilmeli, kapatılmalıdır. Türkiye Ziraat Odaları Birliği olarak Ziraat Odalarımızla birlikte Ulusal Süt Konseyi’nden çekiliyoruz. Yönetiminden de ayrılıyoruz. Konseyde temsil edildik de ne oldu? Sonuç odaklı olmamız lazım. Bu konsey ne yapıyor? Bu konsey sektöre hangi katkıları sağlıyor?  Süt üreticilerini korumaya yönelik veya süt sektörünü korumaya yönelik hiçbir fonksiyon icra edemiyor. Veya işlevsel değil. Böyle bir konseye ihtiyaç olmadığı kanaatindeyiz. Lağvedilsin dediğimiz budur. Bizim de böyle bir konseyde yerimiz yok” cümlelerini kullanmıştı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat