SÖKELİ ÇİFÇİLERİMİZİN İMDADINA TOPUKLU EFE YETİŞTİ 

AYDIN 24 SAAT 25 Mayıs 2021 20:25
Videoyu Aç SÖKELİ ÇİFÇİLERİMİZİN İMDADINA TOPUKLU EFE YETİŞTİ 
A
a

Sökeli çiftçilerimiz bu yıl kuraklık sebebiyle zor zamanlar yaşarken, imdatlarına Topuklu Efe yetişti. 

Karaatlı Mahallesinde ASKİ ekipleri tarımsal sulama için sondaj çalışması yaparak, çiftçilerimizin ürünlerinin su ile buluşmasını sağlıyor. Bu sayede yaklaşık 3000 hektar alan ASKİ sayesinde suya kavuşuyor. 

Yapılan çalışmanın çok yerinde olduğunu belirten Karaatlı Muhtarı Mevlüt Yeşil “Başkan Özlem Çerçioğlu bu sene cenneti çiftçilerimizin ayağına getirdi. Can suyu bir hizmet. Onlarca çiftçinin binlerce dönüm arazisini Özlem Başkanımız su ile buluşturuyor. Fatih Akkentli kardeşimiz bizi ziyaret etti. ‘Kuraklık var muhtarım, burada bir sondaj yapsak uygun olur mu? Kuyumuzu faaliyete alalım. Hemen Özlem Başkanımıza söylüyorum’ dedi. Ertesi gün de ekipler geldi. Allah razı olsun. Gece gündüz çalışıyorlar. Özlem Başkan çiftinin baş tacı” dedi.

ÇİFTÇİ AHMET DEMİRCİOĞLU “ÖZLEM BAŞKANIMIZ BİZE CAN VERDİ” 
Karaatlı’da çiftçilik yapan Ahmet Demircioğlu, Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekiplerinin Karaatlı Mahallesi’nde yapmış olduğu sondaj çalışması için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu‘na teşekkür etti.
Demircioğlu, “Özlem Başkanımız bize can verdi ve topraklarımız, ürünlerimiz onun sayesinde suyla buluşuyor. Allah bir değil, bin kere razı olsun. Belediye başkanı değil, adeta çiftçi dostu, halkın dostu. Başkan Özlem Çerçioğlu için başka ne söyleyebiliriz ki! Kuraklığın yaşandığı bir dönemde bizim yanımızda olan başkanımıza ailelerimiz adına ve tüm çiftçilerimiz adına teşekkür ediyoruz” dedi.

AKKENTLİ: ÖZLEM BAŞKANIMIZ ÇOK ÖNCEDEN TEDBİR ALINMASI TALİMATINI VERMİŞTİ 

Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli, “Özlem Başkanımızın talimatları ile sadece Söke değil, Aydın’ın pek çok noktasında altyapı çalışmaları yapılıyor. Yatırımlarımız kentin ihtiyaçları ve vatandaşların istekleri doğrultusunda sürüyor. Bu süreçlerin yaşanacağı önceden Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından biliniyordu. Özlem Başkanımız ek tedbirler alınması talimatını vermişti. Bu kapsada Karaatlı Mahallemizde bir çalışma yapma kararı almıştık. Konuyu Özlem Başkanımıza aktardık. Sabahında ASKİ ekipleri Karaatlı Mahallemizde sondaj çalışmalarına başladı. Kuyumuzu faaliyete geçirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Özlem Başkanımız çiftçimizin yanında. Mahsulleri suyla buluşuyor.” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat